Kto, kde, kedy a s kým v druhej edícii Federálneho pohára? Prvá fáza pozná už takmer kompletný program a dobrou správou je, že česko-slovenská konfrontácia sa dostane aj na televízne obrazovky.

Do druhého ročníka obnoveného Federálneho pohára sa podarilo prilákať až 16 tímov, po 8 z každej krajiny. Nechýba obhajca triumfu BK Opava a tiež ďalší medailisti – Spišskí Rytieri a BKM Lučenec. Úvodné turnaje sa odohrajú 9. – 11. septembra, vyvrcholenie je na programe 16. a 17. septembra. Hrať sa bude v 4-členných skupinách, najskôr systémom každý s každým. Následne sa súťaž rozdelí na 4 fázy – víťazi skupín si to rozdajú vo Final Four o 1. – 4. miesto, tímy na ďalších miestach budú mať tiež svoje Final Four (o 5. – 8., 9. – 12. a 13. – 16. miesto). Vyvrcholenie súťaže sa hrá play off systémom.

Prvý deň – 9. septembra, odvysiela športová televízia JOJ Šport zápasy z Komárna. Najskôr o 18.10 h proti sebe nastúpi Slávia Praha s Prievidzou, o 20.30 h sa domáci tím postaví Pardubiciam. Na druhý deň sa televízne kamery presťahujú do Lučenca, prvým duelom v sobotu bude Handlová – Královští Sokoli a večer si vicemajster Niké SBL zahrá s Olomouckom. Všetky stretnutia budú v priamom prenose aj na internetových platformách Huste.sk, respektíve Tvcom.cz.

Ako sme dávnejšie avizovali, počas všetkých dní vám prinesieme kompletný servis – štatistiky, vyjadrenia po zápasoch a fotky. Vedenie súťaže pracuje na partneroch podujatia, v prípade záujmu o prezentáciu na českom aj slovenskom trhu prostredníctvom Federálneho pohára môžete kontaktovať organizátora podujatia na emailovej adrese: laga@basketballevice.sk.