V uplynulých hodinách sa uskutočnil žreb nového ročníka Niké Slovenskej basketbalovej ligy a my máme opäť pre vás na jednom mieste všetko podstatné k sezóne 2022/2023.

Systém Niké SBL neprešiel výraznejšími zmenami, opäť čaká tímy a fanúšikov štvorkolová základná časť (2x doma a 2x vonku). Všetko odštartuje v sobotu 1. októbra, záverečné kolo základnej časti sa odohrá 25. marca 2023. Hlavným hracím dňom je sobota, cez týždeň čakajú viaceré slovenské tímy povinnosti v medzinárodných súťažiach. Aj v nasledujúcom ročníku budú všetky priame prenosy odvysielané prostredníctvom Niké TV.

Nová sezóna sa začne vo veľkom štýle, najväčším ťahákom bude repríza finále. Zase raz po roku sa hneď na úvod proti sebe postavia Lučenec a Levice. Nemenej atraktívne bude hornonitrianske derby Prievidze s Handlovou. Inter Bratislava sa pri svojej premiére v športovej hale na Vietnamskej predstaví proti Spišským Rytierom. A záverečnú dvojičku prvého kola tvorí Komárno a Svit.

Play off začne 1. apríla 2023, ani v tejto fáze sezóny nie sú zásadné zmeny. Víťaz základnej časti si zabezpečí automaticky miestenku do semifinále a tímy na 2. – 7. mieste čaká úvodné kolo play off. Miernou zmenou je, že pre najhoršie družstvo po základnej časti (na 8. mieste) sa sezóna končí. Prvé kolo „vyraďovačky“ sa hrá na dva víťazné zápasy, semifinále na tri a finále na štyri. Stretnutia o 3. miesto sa hrať nebudú, bronz získa lepšie postavený tím po základnej časti. Víťaza Niké SBL spoznáme najneskôr 27. mája 2023.

Prvým vrcholom sezóny bude už tradične Final Four Slovenského pohára, na programe je 17. – 19. februára 2023. Hrať sa bude opäť kvalifikácia, v ktorej sa stretnú účastníci Niké SBL s tímami z nižších súťaží. V hre je okrem toho aj návrat All Star Game, naposledy sa toto podujatie uskutočnilo ešte v roku 2019.