Handlovčanom sa v Lučenci nepodarila ďalšia senzácia a “pelikáni” im vrátili pohárovú prehru. Po nedeľnej dohrávke už nie je ani jediný celok súťaže bez víťazstva, domáci BKM Lučenec zvíťazil nad nepríjemnou Handlovou 87:82.

Baníci sa od začiatku domácich držali zubami-nechtami a nedovolili im odskočiť na viac ako sedem bodov. Až osem krát sa im podarilo otočiť skóre vo svoj prospech a v 29. minúte ešte viedli 55:54. Zápas sa začal lámať až v 36. minúte, kedy svietil na ukazovateli stav 74:74. Za tohto stavu prišli Handlovčania o ľahké lopty a inkasovali deväťbodovú šnúru, ktorou Lučenec odskočil na 83:74. V tomto okamihu bolo o víťazovi rozhodnuté. V nedeľnej dohrávke nezvíťazil lepší, ale šťastnejší tím. ”Pelikáni” si víťazstvom 87:82 pripísali do tabuľky premiérový triumf v novej sezóne.

Body za Lučenec: Eaddy, Kneževič a Natesan po 19, White 15, Bolek 2 (Goss 9, Láštic a Rákai po 2)

Body za Handlovú: Clergeot 22, Scott 20, Rožánek 8, Sedlarevič 7, Aranitovič 6 (Brown 12, Pipíška 5, Kádaši 2, Obert a Vojtek 0)

TH: 21/15 – 16/12

Fauly: 20 – 22

Trojky: 10 – 6

Rozhodovali: Tomašovič, Karniš, Kiss

Povedali po zápase:

Marko Boras, tréner Lučenca: “Chcel by som pogratulovať mojim zverencom, pretože po dvoch prehrách je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Budem sa opakovať, ale potrebujeme čas, vymenili sme na začiatku sezóny dvoch hráčov. To stále platí aj po tomto zápase. Musíme však hrať omnoho lepšie. Napriek tomu si myslím, že sme predviedli dobrý basketbal. Desať premených trojkových pokusov zo sedemnástich, je veľmi dobrá bilancia.”

Juraj Láštic, hráč Lučenca: “Myslím si, že sme hrali veľmi náročný zápas, ktorý bol vyrovnaný v podstate až do konca. Zvládli sme koncovku a v poslednej štvrtine sme hrali tímovo a posúvali sme si viac loptu. Myslím si, že sa zlepšuje naša kolektívna hra a dúfam, že to bude takto pokračovať. Verím, že sa vidíme s fanúšikmi o týždeň doma proti Interu.”

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: “Myslím si, že sa hral veľmi dobrý basketbal vo vysokom tempe a to najmä v prvom polčase. To bolo spôsobené tým, že oba celky často striedali a do rotácie zapájali viac hráčov. Po veľkej prestávke som bol zvedavý, v akom tempe bude pokračovať zápas, no obraz hry sa nezmenil. Mrzí ma, že sme za stavu 74:74 inkasovali dve trojky a domáci nám odskočili na šesť bodov. Napriek tomu našim hráčom gratulujem za dobrý výkon a domácim k víťazstvu.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “V prvom rade gratulujem Lučencu k ich prvému víťazstvu v sezóne. Myslím si, že sme mali na dosiahnutie plného bodového zisku. Celý zápas bol vyrovnaný, misky váh sa preklápali z jednej strany na druhú. Lučencu v závere padli aj so šťastím, dve ťažké trojky a víťazstvo už z rúk nepustili. My sa musíme pripraviť na ďalší zápas a veríme, že náš prejav sa zlepší.”

Autor a foto: Pavel Procner