Slovenská basketbalová liga prinesie svojim priaznivcom piate kolo, v rámci ktorého sa odohrajú štyri zápasy. Tie sa odohrajú v troch rôznych časoch. Začína sa už o 17-tej na palubovke Interu, kam pocestujú Handlovčania. Stretnutia Komárno – Lučenec a Spišskí Rytieri – Patrioti Levice majú naplánovaný úvodný rozskok na 18-tu hodinu. Kvarteto zápasov piateho kola skompletizuje súboj pod Tatrami, kde domáci Svit vyzve Prievidzu. V Iskra Aréne sa začne o 19-tej hodine.

Baníci túžia po druhom víťazstve

Zverenci trénera Bujana síce urobili v úvode súťaže viditeľný progres, napriek tomu sa im nedarí naladiť víťaznú strunu. V domácom prostredí premrhali už dve príležitosti a pred vlastným hľadiskom ešte nebodovali. Svoje jediné víťazstvo zaznamenali v prvom kole na palubovke Prievidze, v Lučenci sa im aj napriek dobrému výkonu uspieť nepodarilo. Do Bratislavy odchádzajú s jasným cieľom ktorým je plný bodový zisk.

Pozreli sme sa nášho súpera

S bratislavským Interom sa v aktuálnom ročníku Handlovčania už stretli. Nešlo síce o ligový duel a táto konfrontácia bola na programe ešte v rámci predsezónnej prípravy, trénerom na oboch stranách mnoho naznačila. Išlo o zápas Federálneho pohára, v ktorom ťahal za dlhší koniec Inter a po pohodlnom víťazstve 72:53 poslal Handlovú do bojov o nižšie priečky.

Pri kormidle nášho súpera Danilo Rakočevič

Čiernohorského kouča Danila Rakočeviča netreba handlovským divákom zvlášť predstavovať. Na lavičke Baníka strávil predchádzajúce dve sezóny a zdá sa, že mu zmena prostredia pomohla. Jeho celok si po štyroch kolách drží tretie miesto. Žlto-čierni sa doposiaľ predstavili v štyroch zápoleniach a dva razy naplno bodovali. Podarilo sa im zdolať Spišských Rytierov a Prievidzu.

Obzreli sme sa za pohárovým súbojom

Vo vyššie spomínanom stretnutí Federálneho pohára, ktorý bol na programe ešte 16. septembra a v ktorom sa zápolilo o trináste až šestnáste miesto, ťahal suverénne za dlhší koniec Inter. Ten sa po suverénnom, devätnásťbodovom víťazstve 72:53 tešil z postupu do súboja o trináste miesto. Treba ale povedať, že baníci podali veľmi slabý výkon a Interu stačilo na ich zdolanie vlažné tempo. A práve tomu by sa Hornonitrania chceli v odvete vyhnúť. Omladený bratislavský celok, dirigovaný skúseným a nestárnucím Goranom Bulatovičom hral s chuťou a uvoľnene, zverencom trénera Bujana zväzovala ruky nervozita a herný kŕč. Baníci sa na každý jeden kôš poriadne nadreli, kým Inter poľahky skóroval. Handlovská obrana mala deň otvorených dverí. Najväčšie problémy robila Handlovčanom trojica Zadavičius, Bulatovič a Hudec, ktorí boli strojcami víťazstva ich tímu. V sobotnom zápolení sa bude handlovská obrana sústrediť najmä na túto trojicu hráčov.

Povedali pred zápasom:

Tihomir Bujan, tréner Handlovej: ”Inter má veľmi dobrý mix mladých hráčov, ktorých diriguje skúsený Goran Bulatovič. Najmä v domácich zápasoch hrajú s veľkou energiou. V našom poslednom zápase proti Spišiakom sme ukázali určitý pokrok, ale musíme sa sústrediť počas celých štyridsiatich minút, nie len v niektorých úsekoch zápasu. Všetci sú zdraví a namotivovaní získať druhé víťazstvo sezóny.”

Danilo Aranitovič, hráč Handlovej: “Myslím si, že je pred nami zápas, ktorý bude mať vyrovnaný priebeh celých štyridsať minút. Musíme byť koncentrovaní od prvej do poslednej sekundy, iba tak môžeme udržať a udávať tempo zápasu. Dôležité bude hrať agresívne v obrane. Máme veľkú šancu dosiahnuť dôležité víťazstvo, ktorým vrátime Interu dlžobu z Federálneho pohára.”

Detaily zápasu:

Začiatok: 22. október 2022 o 17:00 hod.

Miesto: Športová hala Trnávka

Rozhodujú: Peter Ženiš, Martin Margala, Ján Kurpaš

Pre sledovanie online prenosu klikni na ⬇️

https://bit.ly/3Trt7LP

Kompletný program 5.kola:

Sobota, 22. október 2022:

Inter Bratislava – MBK Handlová / 17:00 hod.

BC Komárno – BKM Lučenec / 18:00 hod.

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice / 18:00 hod.

Iskra Svit – BC Prievidza / 19:00 hod.

Autor článku a foto: Pavel Procner