Posledná októbrová sobota má na programe zápasy šiesteho kola Slovenskej basketbalovej ligy. Handlovčania vyzvú na domácej palubovke úradujúceho majstra, Patriotov Levice.

V predchádzajúcich štyroch vystúpeniach “baníci” síce siahali na víťazstvo, nepodarilo sa im však ukoristiť plný bodový zisk. Čaká na nich náročný program a ani v sobotu to nebudú mať jednoduché. Fanúšikovia na hornej Nitre netrpezlivo čakajú na prvé domáce body a Handlová zostala jediným tímom súťaže, ktorý pod vlastnými košmi doposiaľ nezvíťazil. 

Pred zápasom šiesteho kola bude v úlohe topfavorita náš súper z Levíc, ktorý je v aktuálnej sezóne najväčším ašpirantom na zisk majstrovského titulu. Handlovčania ale nemajú v tomto stretnutí čo stratiť a preto musia na svojej palubovke odovzdať absolútne všetko.

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: “Hovoriť o tom, že Levice sú najsilnejším tímom súťaže sa mi už nechce. To všetci dobre vieme. Je len na nás ako sa s nimi na ihrisku pobijeme. A to myslim doslovne. Len tvrdá, agresívna obrana na hranici pravidiel, je jedinou cestou k úspechu. Musíme hrať fyzicky do tela a nebáť sa faulovať. Ak sa týchto vecí nezľakneme, môžeme našich fanúšikov potešiť dobrým basketbalom. Podľa mňa budú rozhodujúcimi faktormi zastavenie útočnej tranzície Levíc, obranný doskok a odstavenie súpera od skórovania z druhej šance.”

Jakub Kádaši, hráč Handlovej: “Čaká nás veľmi náročný zápas proti lídrovi súťaže. Náš súper disponuje viacerými skvelými a ofenzívne ladenými hráčmi. Preto bude dôležité hrať agresívne a zodpovedne v obrane. Naopak, v útoku musíme hrať rýchlo, rozumne a bez produkovania ľahkých strát. Verím, že sa zomkneme, zabojujeme jeden za druhého a získame prvé domáce víťazstvo.”

Detaily zápasu:

Začiatok: 29. október 2022 o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: Pavel Fuska, Martin Margala, Veronika Obertová

Pre sledovanie online prenosu klikni na ⬇️

https://bit.ly/3gD85vp

Kompletný program 6. kola:

Sobota, 29. október 2022:

Inter Bratislava – BC Komárno / 17:00 hod.

BKM Lučenec – Iskra Svit / 18:00 hod.

MBK Handlová – Patrioti Levice / 18:00 hod.

2.november 2022:

Spišskí Rytieri – BC Prievidza / 19:00 hod.

Autor článku a foto: Pavel Procner