Šieste kolo Slovenskej basketbalovej ligy malo v poslednú októbrovú sobotu na programe tri stretnutia. Jedným z nich bol aj duel v Handlovej, ktorá hostila Patriotov z Levíc.

Pred ”baníkmi” stála neľahká úloha. Na dosiahnutie premiérového víťazstva pred svojimi fanúšikmi potrebovali pokoriť lídra tabuľky. Ten v uplynulom kole ukázal svoju silu na Spiši, kde zvíťazil nad domácimi Rytiermi pohodlne 94:78.

Handlovčania chceli využiť fakt, že Patrioti majú v nohách náročný stredajší duel Európskeho pohára FIBA, v ktorom podľahli Opave 70:80. Ani v tomto prípade sa však zázrak nekonal a o víťazovi bolo rozhodnuté prakticky hneď po úvodnom rozskoku. Patrioti už v prvej štvrťke natiahli svoje vedenie na 23 bodov, 38:15 a tesne pred odchodom na veľkú prestávku vyhrávali vysoko 66:28.

Po obrátke stačilo Patriotom iba päť minút na to, aby domácim ušli na 41 bodov, 78:37. Handlovčania sa s tak potupnou prehrou zmieriť nechceli a ešte do konca tretej časti znížili na 56:87. Na viac už ale energiu a ani kvalitu nemali a Levičania dokráčali k pohodlnému víťazstvu 105:68.

Povedali po zápase:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: ”Od začiatku bolo jasné kto má v tejto súťaži navrch. Bohužiaľ pre nás, to čo sme videli je realita. Levičania odohrali excelentný zápas. Strelecky boli veľmi dlho takmer na 100% úspešní a to je naozaj veľmi ťažké ubrániť. Keď na Vás takýmto spôsobom súper vyrukuje, padáme na psychike. Žiaľ ešte raz zopakujem, že toto je realita a my sa s ňou musíme vyrovnať.”

Richard Rožánek, hráč Handlovej: ”Vedeli sme, že Levice sú najkvalitnejší tím súťaže a celý týždeň sme sa na ne pripravovali. Nie je žiadnym prekvapením, že hostia mali navrch, no až takýto jednoznačný priebeh sme neočakávali. Rozhodnuté bolo v podstate už v prvej štvrtine. Patriotom gratulujem k zaslúženému víťazstvu. Veľmi by som chcel poďakovať našim fanúšikom a zároveň sa im ospravedlniť za to, že sa na náš výkon museli pozerať.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: ”Nastúpili sme s vynikajúcou energiou a to bolo našim hlavným cieľom. Som rád, že sme si vstúpili do svedomia a práve takýmto spôsobom sme na domácich vyrukovali. Náš výkon bol podporený vysokou úspešnosťou spoza trojkoveho oblúka a o svojom víťazstve sme rozhodli už v prvom polčase. Veľmi ma teší, že sme takto vyzerali a verím, že to prenesieme aj do ďalších zápasov. Chcel by som sa poďakovať aj našim skvelým fanúšikom, ktorí do Handlovej merali cestu a my sme ich na palubovke po celý čas cítili.”

Martin Bachan, hráč Patriotov: ”Všetko sa rozhodlo hneď v úvode zápasu, začali sme tvrdo, agresívne a padali nám otvorené strely spoza oblúka. Veľmi rýchlo sa nám podarilo ujsť do vysokého vedenia a to sme si udržali až do konca.”

Autor článku a foto: Pavel Procner