Slovenská basketbalová liga pokračuje siedmym kolom, ktoré je rozložené do troch hracích dní. Prvá novembrová streda prinesie predohrávku, v ktorej sa Handlová predstaví v Komárne. V piatok sa predohrá aj duel Iskra Svit – Inter Bratislava a siedme kolo sa skompletizuje v sobotu dvoma zápasmi. Prievidza bude hostiť Patriotov Levice a Spišskí Rytieri Lučenec. Okrem kvarteta zápasov siedmeho kola je na programe aj stredajšia dohrávka 6. kola, medzi Spišskými Rytiermi a Prievidzou.

Baníci vycestujú v oslabenej zostave, no s novým trénerom

Uplynulé dni priniesli v handlovskom klube prvé zásadné zmeny. Handlovú opustil tréner Bujan, ktorý požiadal o uvoľnenie z pracovného pomeru. Dôvodom bola lukratívnejšia ponuka z českého tímu BK Redstone Olomoucko. Napriek tomu, že chorvátsky lodivod bol viazaný zmluvou s handlovským Baníkom na obdobie jednej sezóny, vedenie klubu sa rozhodlo vyhovieť mu a zachovať si tak s ním korektné vzťahy. “Tréner Bujan nás oslovil s prosbou, či by sme ho neuvoľnili zo svojich služieb, nakoľko dostal v Čechách finančne lukratívnejšiu ponuku. Vo vedení klubu sme sa jednomyseľne zhodli, že v rámci zachovania korektných vzťahov mu v odchode brániť nebudeme a to aj napriek tomu, že s Handlovou podpísal ročný kontrakt,” vysvetlil Pavel Procner z MBK Handlová. Zmena nastala i na samotnej súpiske tímu. Manažment klubu sa rozhodol uvoľniť zo svojich služieb slovinského krídelníka Milorada Sedlareviča. Dôvodom boli dlhodobo pretrvávajúce neuspokojivé výkony. “Miloradovi prostredie v Handlovej nesadlo. Jeho výkony neboli podľa našich predstáv a tak sme sa žiaľ museli rozlúčiť. Na jeho ďalšom osude nám ale záleží a nechceli sme, aby zostal bez práce. Pedtým, ako sme sa rozhodli s ním ukončiť spoluprácu, snažili sme sa mu nájsť nové pôsobisko. To sa nám napokon podarilo a je už iba na ňom, či túto ponuku využije. V mene celého klubu mu ďakujem za odvedenú prácu a prajem veľa úspechov v ďalšej kariére,” doplnil Procner. Pod košmi “lodiarov” je ohrozený aj štart Jakuba Kadášiho, ktorý sa zranil v stretnutí s Levicami. Do Komárna tak Handlovčania pravdepodobne vycestujú v ôsmych.

Vedenie klubu zasadlo, aby v čo najkratšom čase vyriešilo obsadenie uvoľnených postov

V posledný októbrový pondelok zasadla Správna rada hornonitrianskeho celku, aby rozhodla o ďalšom osude zeleno-čiernych. Na mimoriadnom stretnutí sa rokovalo o náhrade na čerstvo uvoľnených postoch. “Na zasadnutí vedenia klubu sme hľadali alternatívy, ako čo najrýchlejšie zaplátať diery na súpiske a trénerskej stoličke. Teší ma, že sme tento problém v rekordne krátkom čase vyriešili. Na pozíciu trénera sme obsadili 55 ročného Chorváta Toniho Radiča, ktorý naposledy pôsobil v prvoligovom chorvátskom tíme KK Hermes Analitica Zagreb. O konkrétnych menách v súvislosti s náhradou za Milorada Sedlareviča zatiaľ hovoriť nebudem, no v krátkom čase by malo dôjsť k zazmluvneniu hráča na tomto poste,” skonštatoval Procner.

Handlovčania to pred televíznymi kamerami nebudú mať jednoduché

Komárno od úvodu súťaže ukazuje kvalitu a okrem sobotného zakopnutia na Interi sa prezentuje vynikajúcim basketbalom. Handlovčania to preto nebudú mať jednoduché a ich cieľom je pobiť sa o priateľný výsledok. Ich počínanie budete môcť sledovať v priamom prenose na obrazovkách RTVS Šport. V jedinom slovenskom baníckom klube veria, že duel v Komárne odohrajú so cťou.

Povedali pred zápasom:

Pavel Procner, člen vedenia klubu: “Komárno patrí k najväčším ašpirantom na zisk jednej z ligových medailí. Na každom poste má skúsených a kvalitných hráčov, ktorí sú vedení výborným trénerom. Preto si uvedomujeme, že to pod jeho košmi nebude jednoduché. Navyše v našom klube sa udiali zmeny, ktoré určite v stredajšom zápase pocítime. Na lavičke bude mať premiéru nový tréner, ktorý absolvoval so svojimi zverencami iba jediný, zoznamovací tréning. Naša zostava je v súčasnosti výrazne oklieštená a z tohto dôvodu je viac ako jasné, že nás čaká fyzicky náročný zápas. Napriek tomu sa k nemu musíme postaviť zodpovedne a urobiť všetko, čo bude v našich silách. Jedno je však isté, našim chlapcom nie je v tomto stretnutí čo závidieť. Po zápase v Komárne má súťaž reprezentačnú prestávku, ktorá nám v tejto situácii padne vhod a verím, že počas nej naše problémy vyriešime.”

Detaily zápasu:

Začiatok: 2. november o 19:00 hod.

Miesto: Športová hala Komárno

Rozhodujú: Anton Šarišský, Tomáš Doušek, Jakub Izák

Kompletný program:

Streda, 2. november:
BC Komárno – MBK Handlová / 19:00 hod.
(v priamom prenose na RTVS Šport)

Dohrávka 6. kola:
Spišskí Rytieri – Prievidza / 17:00 hod.

Piatok, 4. november:
Iskra Svit – Inter Bratislava / 18:00 hod.

Sobota, 5. november:
BC Prievidza – Patrioti Levice / 18:00 hod.
Spišskí Rytieri – BKM Lučnec / 19:00 hod.

Zdroj: mbkha