“Baníci” začali agresívne a domácich hneď v úvode poriadne zaskočili. V 16. minúte ušli do dvanásťbodového vedenia 47:35 a v komárňanskej športovej hale zavládlo ticho.

“Diabli” sa napriek tomu nadýchli a po obrátke využili chvíľkovú nekoncentrovanosť súpera. V 34. minúte otočili na 81:80 a zdalo sa, že ich tento okamih nakopne k víťazstvu. Handlovčania sa ale konečne víťazstva nezľakli, vrátili sa k výkonu z prvej polovice a znova si prinavrátili vedenie. Zodpovedne a agresívne bránili, premieňali trestné hody a nie len že zaslúžene zvíťazili, ale pod komárňanskými košmi pokorili stobodovú hranicu. Po víťazstve 100:87 pretrhli päťzápasovú šnúru prehier.

BC Komárno – MBK Baník Handlová 87:100 (23:28, 24:25, 25:21, 15:26)

Body za Komárno: Gašič 33, Pendič 8, Danielič a Podojak po 3, Jenkins 0 (Volárik 22, Stuckey 18, Foltín a Skvašik 0)

Body za Handlovú: Scott 27, Clergeot 25, Pipíška 19, Aranitovič 14, Brown 10 (Obert 3, Vojtek 2, Skubeň 0)

TH: 11/8 – 25/21, Fauly: 24 – 14, Trojky: 11 – 7 

Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Izák

Povedali po zápase:

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: “V prvom rade gratulujem Handlovej k podanému výkonu. Hrali sme bez akejkoľvek energie, avšak aj bez potrebnej energie nesmieme nechať súperovi dať 100 bodov. Toto však pre nás môže byť varovný prst, že niečo nie je v poriadku, je to ťažká rana pre nás všetkých. Teraz sa možno ukázalo to tempo a hustý zápasový program, toto však nie je žiadna výhovorka. Z mojej strany, vždy sa cítim zle po takejto prehre, ale ako som povedal aj mojim hráčom, musíme si oddýchnuť, analyzovať veci, čo sa stalo a potom uvidime, aké budú naše ďalšie kroky.”

Samuel Volárik, hráč Komárna: “Úprimne, cítim sa zahanbene a cítime to tak všetci v tíme. Toto, čo sme predviedli, bola podľa môjho názoru katastrofa. Nedokázali sme ubrániť asi ani raz hru jedna na jedna a tým nás porazili.”

Pavel Procner, člen vedenia klubu Handlovej: “Sme za toto víťazstvo radi, pretože sme mali nelichotivú bilanciu 1-5 a teraz sa to mohlo opäť zhoršiť a tým by utrpela aj mentalita v šatni. Teší nás, že táto výhra prišla pod vedením nového trénera a veríme, že nám to dá nový impulz. Prišli sme do Komárna s okliešteným kádrom, nikto neočakával takýto priebeh stretnutia a už vonkoncom nie takýto výsledok, myslím si však, že chalani bojovali a triumfovali právom. Mali sme v zápase viackrát aj dvojciferné vedenie, domáci sa však dotiahli, ale konečne sme sa nezľakli a dotiahli zápas do víťazného konca.”

Eli Scott, hráč Handlovej: “Bol to pre nás náročný zápas, všetci do jedného sme do toho dali všetko. Hrali sme pod novým trénerom, ktorý sa nám snaží vštepiť nový herný systém, avšak nakoniec sme to zvládli a vyhrali sme.”

Autor a foto: Pavel Procner