V osemfinále Slovenského pohára zdolali Handlovčania účastníka prvej ligy, IMC Považskú Bystricu.

Víťazstvo “baníkov” sa nerodilo podľa očakávania a jednoducho. Domáci využili ľahkovážnosť a nekoncentrovanosť baníkov a hneď od úvodu zacítili príležitosť na dobrý výsledok. Po štyroch minútach ušli na 13:7 a v prvej štvrťke ligistu ani raz nepustili do vedenia. Zaskočeným baníkom sa po prvý raz podarilo otočiť až v dvanástej minúte, kedy sa ujali vedenia 25:24. Ani tento okamih ich ale nenakopol a nedokázali sa od húževnatých považskobystričanov výraznejšie bodovo odtrhnúť. Na veľkú prestávku sa odchádzalo za stavu 44:44 a v považskobystrickej telocvični sa črtalo prekvapenie. To sa napokon nekonalo a v tretej desaťminútovke sa Handlovčanom konečne podarilo odskočiť na deväť bodov, 67:58. Treba povedať, že na tento zvrat sa poriadne narobili. Aj napriek sympatickému výkonu sa domácim nepodarilo Hornonitranov pokoriť. Po nekoncentrovanom, nezodpovednom a slabom výkone, Handlovčania “utrpeli” víťazstvo 91:84.

Handlová postúpila do štvrťfinálových pohárových bojov, kde narazí na BKM Lučenec, ktorý si postup zabezpečil víťazstvom 117:34 nad basketbalovým klubom BK ŠPD Rožňava.

IMC Slovakia Považská Bystrica – MBK Baník Handlová 84:91 (24:20, 20:24, 14:23, 26:27)

Body za Považskú Bystricu: Štefek 24, Zachar a Žilinčík po 15, Kukučka 6, Drbul 5 (Vlnieška 14, Beluch 5 Zemánek 0)

Body za Handlovú: Cavallero a Scott po 14, Clergeot 13, Pipíška 12, Aranitovič 3 (Brown 14, Vojtek 12, Kádaši 5, Rožánek 3, Skubeň 1)

TH: 12/10 – 27/19

Fauly: 21 – 12

Trojky: 11 – 4

Rozhodovali: Sirocký, Kalafut

Povedali po zápase:

Toni Radič, tréner Handlovej: “Je veľmi ťažké hrať proti súperovi z nižšej súťaže, ktorý je namotivovaný. Hráči mali zle nastavené myslenie, domácich podcenili a mysleli si, že sa tento zápas vyhrá sám. Stretnutie bolo pre nás fyzicky a mentálne náročné. Najdôležitejšie ale je, že sa nik nezranil a že v sobotu vo Svite budeme kompletní. Musím pochváliť domácich, ktorí hrali výborne, no z víťazstva sa napokon tešíme my.”

Richard Rožánek, hráč Handlovej: “K úvodnému rozskoku sme nastúpili nekoncentrovane. Je úplne jedno kto sa proti nám postaví, my musíme hrať svoju hru a každého jedného súpera rešpektovať. Dnes sa tak ale nestalo a to sa nám počas celých štyridsiatich minút negatívne vracalo. Každé jedno víťazstvo nás mentálne posilní a výnimkou nie je ani to dnešné, aj keď sa nerodilo ľahko. Teším sa z postupu do štvrťfinále Slovenského pohára, ktoré už bude mať ligovú úroveň. Aj naďalej ale platí, že našou prioritou je najvyššia domáca súťaž.”

Autor a foto: Pavel Procner