Po krátkej pohárovej pauze má Slovenská basketbalová liga na programe deviate kolo. V priebehu posledného novembrového víkendu sa odohrá kvarteto zápasov. Jedným z nich bude súboj pod Tatrami, kde domáci Svit vyzve Handlovú.

Handlovčania sa v uplynulých dvoch kolách naladili na víťaznú nôtu, keď naplno bodovali v Komárne a následne i pred domácim hľadiskom s Prievidzou. Ich sobotný súper figuruje v ligovej tabuľke na piatom mieste s rovnakým počtom víťazstiev. K dobru má ale jeden zápas, ktorý sa odložil z dôvodu početnej maródky na súpiske Komárna. Vo svojom poslednom vystúpení podľahli Podtatranci doma Interu 78:92 a tak sa od nich očakáva povinná jazda. Handlovčania nemajú v tomto zápolení čo stratiť a pokiaľ nadviažu na výkony z ostatných dvoch duelov, môžu narobiť domácim veľké problémy. Zeleno-čierni majú navyše svojmu súperovi čo vracať. V sobotnej odvete sa mu pokúsia vrátiť domácu prehru z druhého kola, kedy mu podľahli 73:85

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: “Čaká nás ďalší náročný zápas, tentoraz na palubovke Svitu. V tomto prostredí sa nikdy nehrá ľahko, no je na nás ako sa s týmto faktom vysporiadame. Našim cieľom je nadviazať na výkony z posledných dvoch zápasov, v ktorých sme hrali s dobrou tranzíciou lopty. V obrane musíme odstaviť najmä kľúčovú domácu trojicu – Kinga, Avramoviča a Goncalvesa. Ak sa nám to podarí, budeme mať reálnu šancu na dosiahnutie víťazstva.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “Čaká nás náročný zápas proti kvalitnému a vynikajúco pripravenému súperovi. Pod košmi Svitu sa hrá vždy veľmi ťažko, preto bude z našej strany dôležitá maximálna koncentrácia. Musíme hrať s veľkým nasadením a chuťou, iba tak môžeme uspieť. Verím, že pokiaľ podáme tímový výkon počas celých štyridsiatich minút, môžeme Svitu oplatiť domácu prehru.”

Detaily zápasu:

Začiatok: 26. november o 18:00 hod.

Miesto: Iskra Aréna Svit 

Rozhodujú: Marek Kúkelčík, Peter Karniš, Mária Donovalová

Pre sledovanie živého prenosu klikni na ⬇️

http://bit.ly/3i2LnxH

Kompletný program 9. kola:

Sobota, 26. november:

Inter Bratislava – Patrioti Levice / 17:00 hod.

Iskra Svit – MBK Baník Handlová / 18:00 hod.

BKM Lučenec – BC Prievidza / 18:00 hod.

Nedeľa, 27. november:

BC Komárno – Spišskí Rytieri / 18:00 hod. 

Autor a foto: Pavel Procner