V útrobách handlovskej športovej haly došla manažmentu klubu trpezlivosť. Katastrofálne výkony Baníka ho prinútili prijať disciplinárne opatrenia. Bezprostredne po skončení zápasu desiateho kola, v ktorom Handlová po tretí raz v rade zahanbujúco zlýhala, došlo k ráznemu rozhodnodnutiu. ”Všetko to začalo 23. novembra v Považskej Bystrici, kde sme nastúpili na osemfinálový zápas Slovenského pohára. Naše zahraničné posily nielenže tento duel odflákli, no domácich absolútne nerešpektovali a priamo na palubovke podceňovali. Je vylúčené, aby sa hráči obliekajúci handlovský dres takto správali. Pritom Považskobystričania odohrali výborný zápas, za ktorý si zaslúžia rešpekt a uznanie a v ktorom sme mali zahanbujúco na mále. Nerád to hovorím, no prvý raz v živote som sa na lavičke za vystupovanie hráčov hanbil. Ani dohovor po návrate z Považskej Bystrice nebol dostatočným impulzom, aby svoj prístup zmenili a prišiel ďalší hanobný výsledok vo Svite. No a to čo sa udialo v stredu s Lučencom komentovať nebudem. Po zápase desiateho kola nebolo na čo čakať. Okamžite po záverečnom hvizde začal prezident klubu konať a pristúpil k ráznym opatreniam, vysvetlil člen vedenia handlovského Baníka, Pavel Procner.

V Handlovej končí dvojica Američanov

Výsledkom rozhodnutia prezidenta MBK Rudolfa Vlka je uvoľnenie dvojice amerických hráčov zo služieb Baníka. Pred stretnutím jedenásteho kola, v rámci ktorého Handlovčania vycestujú na Spiš, hornonitriansky klub ukončil spoluprácu s Keonom Clergeotom a Deleonom Brownom. ”Myslím si, že nebolo na čo čakať. Bez chuti, energie a nasadenia sa o ligové body hrať nedá. Prezident klubu pred týmto rozhodnutím niekoľko krát vztýčil v šatni varovný prst, no chlapci jeho varovania brali na ľahkú váhu. Nezáujem o tréning a nerešpektovanie, ba dokonca ignorovanie príkazov trénera sú z nášho pohľadu neprípustné. A tak nám nezostávalo iné, ako pristúpiť k tomuto ráznemu rozhodnutiu. Verím, že tento krok bude výstrahou i pre zvyšnú trojicu legionárov a že ich prístup k hre sa zmení,” zamyslel sa Procner.

Na Spiš v ôsmych

Sobotné stretnutie v Spišskej Novej Vsi odohrajú baníci vo výrazne oklieštenej zostave. Okrem spomínanej dvojice Američanov, absentuje na súpiske Branislav Obert, ktorý si v zápase prvej ligy, v drese Žiaru nad Hronom privodil zranenie kolena. Handlovčanom tak nebude v sobotu čo závidieť. “Výsledky z posledných troch zápasov ktoré sme odohrali, neodzrkadľujú reálnu kvalitu tímu, ale učebnicovo vykresľujú ľahostajnosť, nezodpovednosť a nedisciplínovanosť niektorých hráčov, obliekajúcich handlovský dres. Preto sme sa s nimi rozlúčili a v Spišskej Novej Vsi nastúpime oslabení. Je veľmi náročné dávať pred zápasom na Spiši akékoľvek vyjadrenia a preto sme do nich hráčov či trénera netlačili. Komplexne za klub môžem povedať, že nás čaká ťažká úloha. Pre chlapcov bude v tejto situácii extrémne náročné vôbec nastúpiť a odohrať celú štyridsaťminútovku, nie to ešte pomýšľať na akékoľvek ciele. S domácimi Rytiermi budeme bojovať o čo najlepší výsledok, no favorit je v tomto prípade jasný. Kvalita sa oklamať nedá a preto nechcem zverejňovať “veľkohubé” vyhlásenia. Nie len na Spiši, ale v najbližšom období nás čakajú extrémne náročné časy a je iba na nás, ako sa s nimi popasujeme. Musíme opäť postaviť tím na nohy a urobiť všetko pre to, aby sa diváci postupne vrátili do handlovskej športovej haly,” dodal na záver Procner.

?mbkbha