Dvanáste kolo Slovenskej basketbalovej ligy zaháji Mikulášska predohrávka medzi Prievidzou a Svitom. Zvyšné tri zápasy sa odohrajú štandardne v stredu. Začiatok stretnutia Lučenec – Komárno je na programe o 18-tej hodine, v rovnakom čase sa začne aj v Handlovej, kam pricestuje bratislavský Inter. Duel medzi Levicami a Spišskou Novou Vsou začína pred televíznymi kamerami RTVS Šport o 19-tej hodine.

V prvom vzájomnom meraní síl, ktoré spadalo do piateho kola SBL, siahali v Bratislave zeleno-čierni na víťazstvo. V tomto stretnutí niekoľko krát viedli a napriek tomu, že v 32. minúte dovolili Interu odskočiť na 61:52, nezlomili sa a päť minút pred koncom stretnutia svietil na ukazovateli nerozhodný stav 62:62. Potom ale domáci udreli spoza oblúka a nikým nekrytá dvojica Zakas – Zdanavičius zobrala záver duelu do svojich rúk. Poslednú päťminútovku zvíťazili domáci pomerom 19:10, z toho až osem bodov zaznamenali z čiary trestných hodov. Naopak, tie Handlovčania zahadzovali, v stretnutí zahodili z celkových 27 pokusov až dvanásť a práve trestné hody ich pripravili o víťazstvo. Navyše inkasovali deväť trojok, kým oni sami sa spoza oblúka presadili iba jediný raz. A práve vyššie spomínané ukazovatele bude potrebné v stredu zmeniť.

V uplynulom kole Inter zakopol po šesťzápasovej víťaznej šnúre a nečakane podľahol doma Lučencu 63:77. Paradoxom je, že pred spomínanou šnúrou bol taktiež jeho posledným premožiteľom Lučenec. Z toho je zrejmé, že “pelikáni” lídrovi tabuľky príliš nesedia. Zverenci ex-handlovského lodivoda Danila Rakočeviča urobia pod handlovskými košmi všetko, aby sa vrátili na víťaznú vlnu a aby obhájili triumf z piateho kola, kedy zdolali baníkov 78:72. Na domácej súpiske síce ešte stále absentujú traja hráči, no chuť v handlovskej šatni nechýba. A práve tá by mohla dodať Handlovčanom energiu, ktorá môže rozhodnúť o víťazovi zápolenia pod ich košmi.

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: “V domácom stretnutí proti bratislavskému Interu musíme nadviazať na sobotný výkon, kedy sme na Spiši siahali na víťazstvo. To ale dosiahneme iba vtedy, ak ukážeme chuť a do zápasu dáme energiu. Našim prvotným cieľom je dokázať handlovskému divákovi, že si jeho priazeň zaslúžime. Nech už zápas dopadne akokoľvek, my musíme podať taký výkon, za ktorý si po záverečnom klaksóne vyslúžime potlesk.”

Peter Vojtek, hráč Handlovej: “Po zlých výkonoch a zmenách v teame sme sa na Spiši zomkli a bojovali jeden za druhého. S rovnakou a verím, že ešte väčšou energiou nastúpime aj v domácom zápase proti Interu. Naši fanúšikovia si zaslúžia vidieť na palubovke snahu a bojovnosť. Na súpera sa zodpovedne pripravujeme a urobíme všetko čo bude v našich silách, aby sme našich priaznivcov nesklamali.”

Detaily zápasu:

Začiatok: 7. december o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: 

Pavel Fuska, Anton Šarišský, Jakub Izák

Online prenos môžete sledovať na webovom odkaze

https://www.nike.sk/niketv/stream/41153050/7.12.2022-Ban%C3%ADk_Handlov%C3%A1_vs_Inter_Bratislava

Kompletný program 12. kola:

6. december:

BC Prievidza – Iskra Svit / 18:00 hod.

7. december:

MBK Handlová – Inter Bratislava / 18:00 hod.

BKM Lučenec – BC Komárno / 18:00 hod. 

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri / 19:00 hod.

Autor článku a foto: Pavel Procner