Prvý decembrový víkend prinesie na slovenských palubovkách 13. kolo SBL, v rámci ktorého sa odohrá kvarteto zápasov. Sobota má na programe tri stretnutia. Pod Tatrami sa v súboji o štvrté miesto predstaví Lučenec, Prividza hostí Spišských Rytierov a Handlovčania cestujú do Levíc. Nedeľnou dohrávkou medzi Komárnom a bratislavským Interom sa 13. kolo skompletizuje. 

Po troch nečakaných prehrách si Patrioti v uplynulom kole napravili chuť, keď pred svojimi divákmi pohodlne zdolali Spišských Rytierov 98:76. V sobotnom zápolení si Levičania môžu prinavrátiť status lídra tabuľky. Do cesty sa im postaví Handlová, ktorá predvádza v ostatnom období, aj napriek výraznému oslabeniu pekný basketbal a v zápase 12. kola získala skalp bratislavského Interu. Napriek tomu sa v tejto konfrontácii s prekvapením nepočíta. V odvete zo šiesteho kola, v ktorej baníci dostali na svojej palubovke výprask 105:68, je favorit jasný. Levičania sa tesne pred týmto duelom posilnili, na ich súpisku sa vrátil reprezentačný krídelník Dávid Abrhám. Na handlovskú súpisku sa taktiež vracia Branislav Obert a tak Hornonitrania vycestujú do metropoly Tekova v deviatich. 

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: “V Leviciach musíme hrať s rovnakým nasadením a odhodlaním, aké sme ukázali v uplynulých dvoch zápasoch. Vieme, že to nebude jednoduché. Poznáme kvalitu súpera a preto sa musíme biť o každý meter palubovky.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “Čaká nás veľmi náročné stretnutie proti kvalitnému súperovi z Levíc. Musíme sa sústrediť na svoju hru a vystupovať tak, ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Chceme bojovať a hrať jeden pre druhého. Favoritom budú bez pochýb domáci, no už viac krát sa potvrdilo, že v rámci SBL je každý zdolateľný. Verím, že  pokiaľ budeme koncentrovaní od samého začiatku, až do záverečného hvizdu, odohráme dôstojný zápas.”

Detaily zápasu:

Začiatok: 10. december o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Levice

Rozhodujú: Pavel Fuska, Martin Margala, Martin Hudec

Kompletný program 13. kola:

Sobota, 10. december:

Patrioti Levice – MBK Handlová / 18:00 hod. 

Iskra Svit – BKM Lučenec / 18:00 hod.

BC Prievidza – Spišskí Rytieri  / 19:00 hod.

Nedeľa, 11. december:

BC Komárno – Inter Bratislava / 18:30 hod.

Autor: Pavel Procner

Ilustračné foto: Ladislav Szibilla