V sobotu má Slovenská basketbalová liga na programe 14. kolo. V rámci neho sa odohrajú tri zápasy, nakoľko bratislavský Inter predohrával duel so Svitom už v stredu.

V šatni zeleno-čiernych zavládla nezávideniahodná situácia. Pre chorobu absentuje na handlovskej súpiske až pätica hráčov. Na zákkade tohto faktu, chceli baníci duel odložiť, no narazili na zamietavé stanovisko basketbalového klubu z Komárna. Handlovčania v tejto chvíli ešte ani sami nevedia, kto z hráčov bude trénerovi Radičovi k dispozícii. Preto je akákoľvek predzápasová analýza nemožná. Isté však je, že 14. kolo prinesie zaujímavé zápasy. Bojovať sa bude o čelo tabuľky, ako aj o siedme miesto. Baníci majú jedinečnú príležitosť odskočiť Prievidzi a priblížiť sa aktuálne šiestemu Komárnu.

„V uplynulých dňoch sme sa na tréningoch stretávali len v štyroch. Dôvodom je rozsiahla maródka. Pre trénera bolo veľmi náročné pripravovať chlapcov na zápas a plnohodnotne nastaviť tréning bolo absolútne nemožné. Čakali sme do poslednej chvíle, či sa zdravotne pozviechame a budeme aspoň ôsmi. Žiaľ, situácia sa nezmenila a našich chlapcov čaká dlhšia regenerácia a doliečenie. Požiadali sme preto súpera, o odloženie tohto duelu, no nečakane sme narazili na zamietavé stanovisko. Manažment Komárna nepovažuje maródku v našom tíme za dostatočný dôvod odloženia zápasu a preto túto žiadosť zmietol zo stola. K tomuto kroku súpera sa v tomto momente vyjadrovať nebudem. V každom prípade, o nejakých ambíciách pred sobotným zápasom je ťažké hovoriť. Sami ešte nevieme, v akom zložení nastúpime a ako to bude vyzerať, nakoľko chlapci nemohli celý týždeň absolvovať plnohodnotný tréning. Za každého môžem ale vyhlásiť, že na palubovke zanechá maximum, skonštatoval člen handlovského manažmentu Pavel Procner.

Detaily zápasu:

Začiatok: 17. december o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Jakub Izák

Kompletný program 14. kola:

Streda, 14. december:

Inter Bratislava – Iskra Svit / 88:96 (47:46)

Sobota, 17. december:

MBK Handlová – BC Komárno / 18:00 hod. 

Patrioti Levice – BC Prievidza / 18:00 hod.

BKM Lučenec – Spišskí Rytieri / 18:00 hod.

Pre sledovanie online prenosu kliknite ⬇️

https://m.nike.sk/niketv/stream/41153058/17.12.2022-Ban%C3%ADk_Handlov%C3%A1_vs_BC_Kom%C3%A1rno

Zdroj a foto: mbkbha