Posledný domáci zápas v kalendárnom roku 2022 odohrajú handlovskí basketbalisti len dva dni pred Vianocami. Na hornú Nitru pricestuje podtatranský celok Iskra Svit a pôjde o predohrávku 16. kola, ktorá mala byť pôvodne na programe 31. decembra.

Handlovčania sa po turbulentnom období, počas ktorého bojovali s maródkou a zraneniami, ani v tejto konfrontácii v kompletnej zostave nepredstavia. Na súpisku sa už síce vracia Scott, no oslabili ju ďalší maródi a k úvodnému rozskoku nastúpia baníci opäť maximálne v ôsmych.

Dobrou správou je ale príchod novej posily, ktorá by do stredajšieho duelu už mohla zasiahnuť. Vedenie handlovského basketbalového klubu reaguje na súčasný stav v hráčskej kabíne. Po štyroch zápasoch, ktoré baníci odohrali v nízkej rotácii, povoláva do svojich služieb, na pozíciu rozohrávačskej jednotky, 25-ročného a 193 cm vysokého tvorcu hry, Deana Popoviča. Chorvátsky rozohrávač prichádza z chorvátskeho prvoligového tímu KK Sambor. “Už dlhšiu dobu sme sa museli vyrovnávať s absenciou klasického rozohrávača a odohrať prakticky celú sezónu bez neho je nemožné. Toto miesto plátali Braňo Pipíška a Tomy Cavallero. Ich prechodom na inú pozíciu sme prichádzali o produktivitu v činnostiach, ktoré sú pre nich typické. Oboch chlapcov sme potrebovali odľahčiť od týchto neplánovaných povinností, aby sa mohli vrátiť k práci, na ktorú boli v Handlovej zazmluvnení. Preto sme povolali do tímu Deana Popoviča. Verím, že toto rozhodnutie je správne a že sa po jeho príchode náš prejav zmení k lepšiemu. V tomto momente ale nedokážem potvrdiť, že sa v zápase proti Svitu na palubovke objaví. V súčasnosti doťahujeme potrebné úkony, na povolenie jeho štartu v drese Baníka,” skonštatoval Pavel Procner.

V poslednú predvianočnú stredu sa handlovskí baníci postavia Podtatrancom už po tretí raz v prebiehajúcej sezóne. Ani v jednom z predchádzajúcich dvoch zápolení nebola Handlová “medveďom” rovnocenným súperom a v oboch prípadoch mu podľahla vysokým rozdielom. Ich prvý vzájomný zápas bol na programe ešte začiatkom októbra. Išlo o stretnutie druhého kola a Svit po víťazstve 85:73 bral plný bodový zisk. Odveta sa odohrala pod Tatrami 26. novembra a v stretnutí deviateho kola domáci potvrdili triumf z Handlovej, keď zvíťazili suverénne 97:68. V handlovskej šatni sa od tejto doby síce veľa zmenilo, no absentujúci tréning z ostatného obdobia a pretrvávajúca maródka v útrobách handlovskej športovej haly, stavajú i do tretice do úlohy favorita sviťanskú Iskru.

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: “V zápase proti Svitu musíme opäť pozbierať všetky sily ktoré máme, a napriek nízkej rotácii sa musíme o svoju česť pobiť. Neustále nás prenasledujú choroby a zranenia, no nezostáva nám iné, ako sa týmto faktom vyrovnať.”

Pavel Procner, MBK Handlová: Neustále sa vyrovnávame s maródkou a mrzí ma, že to na nás prišlo práve v období, kedy hráme najmä domáce zápasy. V druhej štvrtine dlhodobej časti sme si dali za cieľ, zvíťaziť v odvetách, v ktorých sme neboli pod košmi súperov úspešní. Sami ale vidíte ako nám osud praje a čím sa boríme. Som si bez akýchkoľvek pochýb istý, že za normálnych okolností by sme mali na konte suverénne víťazstvo nad Komárnom a druhé by sme si pripísali nad Svitom. Hneď by to vyzeralo v tabuľke lepšie. Žiaľ, v tomto stave nie je možné hovoriť o predzápasových ambíciách a ani o dlhodobejších cieľoch. Zostáva iba veriť, že naši chlapci príjemne prekvapia. Aj v tomto prípade sme nášho súpera požiadali o preloženie zápasu, no v tejto lige už korektnosť neočakávame. Nuž, pokiaľ takéto víťazstvá našich súperov napĺňajú, my im k nim blahoželáme!”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “Opäť stojíme pred náročnou previerkou. Stále nás sužujú zdravotné problémy, trénujeme v malom počte a ťažko povedať, koľkí nastúpime. Na domácej palubovke sa proti nám postaví kvalitný a dobre rozohraný Svit, ktorý nám v prebiehajúcej sezóne uštedril už dve prehry. Nebude jednoduché vrátiť mu požičané, no pred rozskokom sa určite nevzdávame. Musíme bojovať a ukázať charakter. Dáme do zápasu všetko, nie je sa na čo šetriť, veď potrebujeme naplno bodovať. Po tomto stretnutí nás čaká ešte zápas s Prievidzou a potom príde vytúžené voľno medzi sviatkami. Verím, že práve to nám pomôže a stihneme sa počas neho dať zdravotne do poriadku.”

Detaily zápasu:

Začiatok: 21. december o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: Peter Ženiš, Tomáš Doušek, Mária Donovalová

Pre sledovanie online prenosu kliknite na

https://www.nike.sk/niketv/stream/41153066/21.12.2022-Ban%C3%ADk_Handlov%C3%A1_vs_Iskra_Svit

Prinášame Vám highilights Deana Popoviča

Autor a foto: mbkbha