Handlovskí basketbalisti zaznamenajú novoročnú premiéru na palubovke Lučenca, kde odohrajú stretnutie 17. kola.

Baníci doposiaľ recept na zdolanie Lučenca nenašli

Prvá novoročná sobota prinesie už tretiu vzájomnú konfrontáciu medzi lučeneckými “pelikánmi” a handlovskými “baníkmi.” V predchádzajúcich dvoch ťahal za dlhší koniec Lučenec. V stretnutí tretieho kola ale zeleno-čierni siahali pod jeho košmi na víťazstvo, keď ešte štyri minúty pred koncom zápasu svietil na ukazovateli stav 74:74. Stretnutie napokon prehrali 82:87, avšak na hornú Nitru neodchádzali so sklonenými hlavami. Odveta bola na programe v poslednú novembrovú stredu a na tento deň by v Handlovej najradšej všetci navždy zabudli. V rámci desiateho kola, zavítal Lučenec po prvý raz v sezóne do Handlovej a na domácich mu stačil podpriemerný výkon. V priamom súboji o šieste miesto tabuľky, predviedli Handlovčania basketbalovú mizériu, ktorej výsledkom bola potupná prehra 77:100. V tomto zápase Baník prehrával už o 38 bodov, 44:82

Favoritom budú domáci, v zápase pôjde o veľa

Aj pred tretím meraním síl bude favoritom Lučenec, ktorému sa síce vo svojom poslednom stretnutí nepodarilo uspieť v Prievidzi, no v ostatných štyroch vystúpeniach zaznamenal tri dôležité víťazstvá. Raboval pod košmi bratislavského Interu a dva krát na domácej palubovke, kde si poradil s Komárnom a Levicami. Aj v sobotnom zápolení pôjde “pelikánom” o veľa. Prípadným víťazstvom by mohli poskočiť na tretie miesto, no Inter by musel podľahnúť doma Prievidzi a Svit Spišským Rytierom. A práve takýto scenár by bol doslova katastrofálny pre Handlovčanov, ktorým by Prievidžania ušli už na dve víťazstvá. 

Zeleno-čierni sa zdravotne pozviechali

Handlovčania si v závere kalendárneho roka 2022 prešli nezávideniahodným obdobím a ich šatňu opantala rozsiahlá maródka. Napriek tomu sa za svoje výkony hanbiť nemusia a vo výrazne oklieštenej zostave dokázali pokoriť Inter a Svit. Navyše pod košmi Spišských Rytierov prehrali iba rozdielom piatich bodov. Takmer kompletní, no bez trénigovej prípravy nastúpili až vo svojom poslednom zápase uplynulého kalendárneho roka. Na prievidzskej palubovke mazali už 19-bodové manko a v závere siahali na víťazstvo. Stretnutie napokon prehrali o deväť bodov, no ani v tomto prípade svoju kožu lacno nepredali. Prestávka na prelome starého kalendárneho roka s novým baníkom pomohla k doliečeniu viacerých hráčov, žiaľ ani na lučeneckom výstavisku nenastúpia úplne v kompletnom zložení. Vo štvrtkovom tréningu si tesne po doliečení choroby zranil rameno Jakub Kadáši a absentovať bude aj dlhodobo marodiaci chorvátsky kouč Toni Radič. Do tretice tak uchopí trénerské kormidlo Karol Kučera

Povedali pred zápasom: 

Karol Kučera, tréner Handlovej: “V poslednom zápase proti Lučencu sme pod vlastnými košmi vybuchli a hanobne prehrali. Do Lučenca tak cestujeme napraviť spackaný výkon z domácej palubovky. Na prvý novoročný zápas sme sa celý týždeň poctivo pripravovali a ja verím, že spomínané domáce zaváhanie odčiníme.”

Tomas Cavallero, hráč Handlovej: “Po dlhšej pauze sa už všetci tešíme na návrat pod ligové koše. Konečne sme sa mohli počas celého týždňa pripravovať na zápas v normálnom zložení. Sme si vedomí faktu, že nás čaká náročný duel, proti kvalitnému súperovi. Lučenec je silný na každom poste a disponuje vynikajúcimi individualitami. Nepochybujem ale o tom, že s ním odohráme vyrovnaný zápas, z ktorého vyjde víťazne ten, kto urobí menej chýb.”

Detaily zápasu: 

BKM Lučenec – MBK Baník Handlová

17. kolo SBL

Miesto: Aréna Lučenec

Dátum: 7. január 2023

Čas: 18:00 hod. 

Rozhodujú: Kúkelčík, Zubák, Životský

Kompletný program 17. kola – 7. január 2023:

Inter Bratislava – BC Prievidza / 17:00 hod. 

BIM Lučenec – MBK Handlová / 18:00 hod.

BC Komárno – Patrioti Levice / 18:00 hod. 

Iskra Svit – Spišskí Rytieri / 18:00 hod. 

Odkaz na sledovanie online prenosu:

https://m.nike.sk/niketv/stream/41153070/7.1.2023-BKM_Lučenec_vs_Ban%C3%ADk_Handlová

Autor článku a foto: Pavel Procner