Handlovskí basketbalisti sa v priebehu piatich dní po druhý raz predstavili na palubovke Lučenca. Tentoraz bojovali o postup do semifinále Slovenského pohára. Podobne ako v sobotnom ligovom meraní síl, ani v odvete úspešní neboli a na záverečnom turnaji Final Four sa žiaľ nepredstavia. 

Pred stredajšou reprízou bol jasným favoritom domáci celok. Baníci už síce nastúpili takmer v kompletnom zložení, no na zdolanie “pelikánov” ani v tomto prípade recept nenašli. Tí si už v prvej polovici vytvorili pohodlné, 18-bodové vedenie 56:38. Z nekoncentrovanosti ”baníkov” ťažili aj po zmene strán a do konca tretej štvrtiny odskočili na 30 bodov, 82:52. Lučenec dohrával poslednú desaťminútovku s lavičkou, napriek tomu sa zeleno-čiernym nepodarilo z vysokého manka ukrojiť. Naopak, domáci zvýšili na 32 bodov, 101:69. V závere “baníci” znížili na konečných 72:101, no ich výkon reklamu handlovskému basketbalu neurobil.

BKM Lučenec – MBK Baník Handlová 101:72(28:18, 28:22, 26:12, 19:20)

Body za Lučenec: Sullivan 19, Kneževič 16, Armstrong 13, Goss 11, Láštic 7 (Zorvan 16, Eaddy 14, Ďuriš 3, Rákai 2)

Body za Handlovú: Popovič 20, Pipíška 13, Aranitovič 12, Scott 9, Cavallero 0 (Rožánek 12, Skubeň 3, Obert 2, Kádaši 1)

TH: 9/7 – 13/9

Fauly: 14 – 10

Trojky: 10 – 9

Rozhodovali:Tomašovič, Šarišský, Životský

Povedali po zápase:

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: “Myslím, že reakcia chalanov na sobotňajší zápas bola dobrá. Mali sme oveľa väčšiu koncentráciu v obrane, čo je vidieť aj na výsledku. Rozdelili sme minúty, fakt sme hrali kolektívny zápas v obrane aj v útoku, myslím, že to rozhodlo. Dvakrát vyhrať s jedným súperom v priebehu piatich dní nie je jednoduché, na čo som upozorňoval, Handlová má svoju kvalitu. Spravili sme ten krok, čo sme chceli, sme vo Final Four Slovenského pohára, prvý cieľ v sezóne myslím, že máme splnený.”

Ján Zorvan, hráč Lučenca: “Zápas sme začali agresívne, tak ako sme si dohodli, hrali sme agresívne v obrane a aj v útoku a ťažili sme z toho. Sme radi, že si zahrali všetci hráči a že sa nám podarilo postúpiť na Final Four.”

Karol Kučera, tréner Handlovej: “Dostali sme síce menej bodov, ako v sobotu, čiže sme o niečo lepšie bránili, ale ono to len na pohľad tak vyzeralo. Jasne sme to prehrali na útočných doskokoch, my sme mali 19 a oni 44, tam je vidno, kto chcel vyhrať, čiže my sme nechceli, potom všetko ostatné ide bokom a to je najpodstatnejšia vec. Lučenec mal väčšiu snahu o víťazstvo ako my, a tam to je vidno.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “V prvom rade gratulujem Lučencu, zaslúžili si vyhrať tak isto, ako v sobotu, aj teraz boli lepší, pripravenejší ako my, zaslúžili si postúpiť do semifinále. My takto nemôžeme pokračovať, musíme viac trénovať, musíme zmeniť nejaké veci, vystupovať ako tím na ihrisku a nie predvádzať takéto výkony.”

Autor článku a foto: Pavel Procner