Slovenská basketbalová liga má na programe 18. kolo, v rámci ktorého sa odohrá kvarteto zápasov. Prakticky v každom jednom zápolení pôjde o veľa a po sobote sa môže ligová tabuľka premiešať.

Sobota prinesie zaujímavé konfrontácie

Veľmi dôležitý zápas čaká na lučeneckých “pelikánov,” ktorý môžu po sobote vystreliť až na tretiu priečku tabuľky. V konfrontácii o tretie miesto hostia bratislavský Inter. Spoliehať sa musia aj na zaváhanie Svitu, ktorý cestuje do Levíc. Patrioti naháňajú lídra súťaže, Spišských Rytierov a Svit hrá o upevnenie priebežného štvrtého miesta. Na hornej Nitre pokračuje naháňačka o postup do play off. Veľmi zaujímavým bude súboj v Prievidzi, kam zavíta z formy hrajúce Komárno. Prievidžania budú mať obrovskú príležitosť odskočiť svojmu regionálnemu susedovi na dve víťazstvá. Pozornosť púta i stretnutie posledného s prvým, ktoré sa odohrá na handlovskej palubovke. Ak sa chce Handlová udržať v tesnom kontakte za Prievidzou, na iné ako víťazstvo pomýšľať nemôže. Do cesty sa jej však postavia vo forme hrajúci Spišskí Rytieri, ktorí neokúsili chuť prehry už sedem zápasov.

Handlovčania si domáce zaváhania nemôžu dovoliť

Na basketbalistov handlovského Baníka čaká neľahká úloha. V bojoch o play off, ktoré zvádzajú so svojim najväčším ligovým rivalom, si v sobotnom zápolení nemôžu dovoliť s lídrom tabuľky prehrať. Ich vystúpenia z posledného obdobia ale ničím nenasvedčujú, že by sa Spišiaci mali o výsledok obávať. “Baníci” sa trápia, čo potvrdili aj v posledných dvoch zápasoch pod košmi Lučenca. V sobotu odohrali duel 17. kola a prehrali 98:116. Reputáciu si nenapavili ani v uplynulú stredu, v rámci pohárovej odvety. Naopak, z Lučenca odchádzali s 29-bodovou nakladačkou 72:101. Aj v tomto prípade je favorit jasný a od Rytierov sa bude očakávať povinná jazda.

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, tréner Handlovej: ”V sobotu nás čaká veľmi náročné stretnutie, v ktorom budeme hostiť jeden z najlepších tímov súťaže. Pokiaľ chceme uspieť, musíme odovzdať viac ako 100%-tný výkon. Pevne dúfam, že sa chlapci o víťazstvo pobijú zo všetkých síl a spolu s fanúšikmi oslávime plný bodový zisk.”

Richard Rožánek, hráč Handlovej: ”V sobotu k nám pricestuje aktuálny líder súťaže. Cieľom Rytierov bude zisk plného bodového zisku a bez pochýb preň urobia všetko. My sa im v dosiahnutí tejto ambície musíme snažiť zabrániť. K tomu bude potrebné zmeniť herný prejav a náš výkon sa musí v porovnaní s poslednými dvoma zápasmi v Lučenci diametrálne zlepšiť. Verím, že podáme výkon, po ktorom sa budeme môcť pozrieť fanúšikom do očí. Napriek našej hernej kríze nás stále podporujú a zaslúžia si víťazstvo. Preto na ihrisku necháme všetko a pobijeme sa o dobrý výsledok.”

Detaily zápasu:

18. kolo SBL

Začiatok: 14. január o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: Peter Ženiš, Tomáš Doušek, Marek Turčin

Kompletný program 18. kola:

Sobota, 14. január:

BKM Lučenec – Inter Bratislava / 16:00 hod.

Patrioti Levice – Iskra Svit / 18:00 hod.

BC Prievidza – BC Komárno / 18:00 hod. 

MBK Baník Handlová – Spišskí Rytieri / 18:00 hod.

Pre sledovanie online prenosu kliknite na ⬇️

https://m.nike.sk/niketv/stream/41153074/14.1.2023-Ban%C3%ADk_Handlová_vs_Spišsk%C3%AD_Rytieri

Autor článku: Pavel Procner

Ilustračné foto: Marek Fontány