V stretnutí 18. kola Slovenskej basketbalovej ligy Handlovčania nestačili na Spišských Rytierov a podľahli im 81:107. Zeleno-čiernych udržala v hre o play off Prievidza, ktorá pod svojimi košmi hostila Komárno a podľahla mu 71:79. Prievidžania tak neodskočili svojmu najväčšiemu rivalovi na dve víťazstvá a ”baníci” si tak udržali postupové ambície.

Hostia prišli na hornú Nitru s jasným cieľom a už po jedenástich minútach hry ušli ”baníkom” na 21 bodov, 40:19. Domáci sa za tohto stavu nezložili a v 17. minúte znížili na 41:51. Po zmene strán Handlová zaostávala na doskoku a školáckymi chybami pustila znova ”Rytierov” do vysokého vedenia, 64:46. Aj po druhý raz sa zeleno-čierni nadýchli a do konca tretej časti znížili na 63:75. Do posledného dejstva ale vstúpili nekoncentrovane a po tretí raz posadili súpera na koňa. Päť minút pred koncom stretnutia prehrávali už o 26 bodov, 69:95. V tomto momente bolo v handlovskej športovej hale vymaľované. Posledné minúty sa už iba dohrávali a hostia si po pohodlnom triumfe 107:81 odviezli na Spiš plný bodový zisk.

MBK Baník Handlová – Spišskí Rytieri 81:107 (19:38, 27:20, 17:17, 18:32)

Body za Handlovú: Scott 16, Pipíška 14, Cavallero 12, Rožánek 11, Aranitovič 8 (Popovič 15, Skvašik 3, Vojtek 2, Kádaši 0)

Body za Rytieriov: McGlynn 23, Juríček 21, Lopez 19, Mrviš 8, Fusek 6 (Granič 11, Antoni 10, Hlivák 9, Makula 0)

TH: 9/8 – 17/16

Fauly: 16 – 12

Trojky: 9 – 11

Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Turčin

Povedali po zápase:

Karol Kučera, tréner Handlovej: ”Myslím si, že odohrať dobrých pätnásť minút nestačí. Pokiaľ chceme zdolať tak silného súpera, musíme odohrať celých štyridsať minút aktívneho basketbalu. Už v treťom stretnutí v rade sme predviedli katastrofálnu obranu a práve tá nás pripravila o možnosť zvíťaziť. Nezostáva mi nič iné, len zablahoželať Spišiakom k zaslúženému víťazstvu.”

Richard Rožánek, hráč Handlovej: ”Ťažko je hodnotiť tento zápas. Nastúpili sme do neho s veľkým chcením a možno práve to nám zväzovalo ruky. Od úvodu sme produkovali ľahké straty a zaostávali sme aj na doskoku. Spišiaci tieto chyby ochotne trestali a odskočili nám do dvojciferného vedenia, ktoré si do konca stretnutia kontrolovali. Rytieri zaslúžene zvíťazili, k čomu im blahoželám.”

Teo Hojč, tréner SNV: ”Až na pár výpadkov koncentrácie sme odohrali slušný zápas. Do Handlovej sme prišli vyhrať a prakticky počas celého stretnutia sme si kontrolovali náskok. V polčase bolo potrebné chlapcom pripomenúť, aby nestrácali koncentráciu a aby boli aj naďalej intenzívni v obrane. Tieto pokyny splnili a zaslúžene zvíťazili. Handlovčania bojovali, nevzdávali sa a aj im patrí pochvala. Prajem im veľa úspechov v ďalších zápasoch.”

Tomáš Mrviš, hráč SNV: ”Vedeli sme čo nás v Handlovej čaká, preto sme sa na ňu dobre pripravili. Na palubovke tohto súpera je to vždy veľmi náročné. Uvedomovali sme si, že najdôležitejšie bude zachytiť úvod a to sa nám podarilo. Rýchlo sme si vypracovali vysoké vedenie, z ktorého sme po zvyšok zápasu ťažili. Handlová bojovala do samého záveru a za to jej patrí rešpekt. Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita a v Handlovej sme zaslúžene zvíťazili. Handlovčanom prajem veľa úspechov v ďalšom priebehu súťaže.”

Autor článku a foto: Pavel Procner