Posledná januárová sobota má na programe 21. kolo Slovenskej basketbalovej ligy. Osem kôl pred koncom dlhodobej časti nie je o poradí tímov, ktoré vstúpia do vyraďovacích bojov ani zďaleka rozhodnuté a bojuje sa prakticky o každú jednu priečku tabuľky.

Na čele tabuľky sa s náskokom dvoch víťazstiev vyhrievajú Spišskí Rytieri a úradujúci majster z Levíc už veľa času na ich zosadenie nemá. O tretie miesto zápolia Svit, Inter, Komárno a Lučenec, čo podtrhuje fakt, že je súťaž v aktuálnom ligovom ročníku maximálne vyrovnaná. Najhoršie sú na tom tímy z hornej Nitry. Prievidza a Handlová sa stále na diaľku bijú o postup do play off.

Handlovčania nedokázali zvíťaziť už šesť zápasov v rade a nebyť Prievidze, ktorá v posledných piatich zápasoch taktiež ťahala za kratší koniec, zeleno-čierni by mali vo svojej blízkej budúcnosti jasno. Za prežívajúce postupové ambície tak môžu ďakovať svojmu tabuľkovému a regionálnemu susedovi. Za Prievidzou stále zaostávajú iba o jedno víťazstvo a v prvú februárovú sobotu čaká na hornonitrianske tímy priama konfrontácia o postup do vyraďovacích bojov.

Handlovčania nastúpia na zápas 21. kola v Komárne a Prievidza sa predstavila v piatkovej predohrávke v Leviciach. V stretnutí, ktoré bolo súčasne započítané aj ako štvrťfinále Slovenského pohára, prehrala 77:87. To nahráva Handlovčanom, ktorí by po prípadnom triumfe v Komárne, odsunuli Prievidzu na ôsmu, nepostupovú priečku.

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, tréner Handlovej: “Do Komárna musíme vycestovať dobre pripravení. Preto celý týždeň poctivo trénujeme. Náš najväčší problém je obrana a práve na nej najviac pracujeme. Musíme byť agresívni a na každej lopte rýchlejší. V útoku nám nesmie chýbať energia. Iba s týmito dispozíciami budeme mať šancu na dobré výsledky. Pokiaľ si neuvedomíme, kde zápasy prehrávame, hernú krízu nezaženieme.”

Richard Rožánek, hráč Handlovej: “V sobotu nás čaká veľmi dôležitý zápas v Komárne, v ktorom potrebujeme zvíťaziť. V súčasnosti je už každý jeden zápas pre nás existenčný, keďže túžime postúpiť do play off. Verím, že v Komárne vydá každý z nás maximum, aby sme konečne pretrhli dlhú šnúru prehier.”

Video-preview k zápasu 21. kola ⬇️

Detaily zápasu:

21. kolo SBL

Začiatok: 28. január o 19:00 hod.

Miesto: Športová hala Komárno

Rozhodujú: Ženiš, Obertová, Izák

Kompletný program 21. kola:

Piatok, 27. január 2023

Patrioti Levice – BC Prievidza / 87:77 (38:43)

(stretnutie 21. kola SBL a súčasne štvrťfinále SP)

Sobota, 28. január 2023

Iskra Svit – Inter Bratislava / 18:00 hod. 

Spišskí Rytieri – BKM Lučenec / 18:00 hod. 

BC Komárno – MBK Baník Handlová / 19:00 hod.

Pre sledovanie prenosu klikni na ⬇️

https://m.nike.sk/niketv/stream/41153087/28.1.2023-BC_Komárno_vs_Ban%C3%ADk_Handlová

Autor článku, kamera, strih a foto: Pavel Procner