Dlhodobá časť Slovenskej basketbalovej ligy sa prehúpne do poslednej štvrtiny a Handlovčania ešte stále bojujú o miestenku do vyraďovacích bojov. Rozhodnúť sa môže už v nastávajúcu sobotu na handlovskej palubovke, ktorá bude dejiskom 142. baníckeho derby. 

Basketbalistom handlovského Baníka sa nedarí!

Handlovčania nezostali svojej povesti z ostatného obdobia nič dlžní ani vo svojom poslednom vystúpení pod košmi komárňanských “diablov,” kde prehrali 77:98. Zaznamenali tak už siedmu prehru v rade. Paradoxne, ani napriek tomu o šancu na postup do vyraďovavcích bojov neprišli. O definitívnom osude Handlovčanov môže rozhodnúť najbližší zápas na domácej palubovke. V ňom vyzvú svojho regionálneho a tabuľkového suseda z Prievidze. 

Zmeniť sa musí všetko

Najsledovanejší zápas 22. kola nemá pred úvodným rozskokom favorita, no ak chcú domáci pomýšľať na úspech, musia zmeniť absolútne všetko. Stačí sa obzrieť za stretnutím v Komárne, kde “baníci” produkovali množstvo ľahkých strát, zahadzovali otvorené strely a v obrane mali deň otvorených dverí. Práve tieto ukazovatele sú dôvodom ich dlhej a nelichotivej série. 

Baníci si uvedomujú dôležitosť stretnutia

Sedem kôl pred koncom základnej časti je pre “handlovských” baníkov každý jeden zápas existenčný a to si uvedomujú i samotní hráči, obliekajúci dres Handlovej. Iba oni to majú vo svojich rukách a pokiaľ túžia po postupe do play off, musia nahradiť chýbajúcu kvalitu veľkým chcením, energiou a bojovnosťou. Niet žiadnych pochýb, že Prievidžania túžia po sobotnom víťazstve a postupe do play off rovnako ako domáci a do Handlovej prídu dobre pripravení.

Povedali pred zápasom:

Kučera, tréner Handlovej: ”Čaká nás derby a to je vždy pre oba tímy veľkým sviatkom. Podľa toho treba k tomuto zápasu aj pristúpiť. Do stretnutia musíme dať srdce, veľkú energiu, používať hlavu a urobiť pre víťazstvo úplne všetko. Je to len na hráčoch, ktorí sa musia o víťazstvo a postup do play off pobiť. Čo sa týka samotnej hry, v nej musíme zmeniť niekoľko základných vecí. V prvom rade zagresívniť obranu, a to najmä v hre jedna na jedna. Ďalším cieľom je zastaviť Prievidzu v tranzícii, pretože tam je nebezpečná a práve z tranzície veľa skóruje. Musíme sa vyvarovať produkovaniu ľahkých strát, eliminovať stratené lopty pri driblingu a byť úspešní v útoku. Verím, že moji hráči trafia otvorené strely. Natrénované máme, strelecky sme disponovaní dobre, len to musíme ukázať.”

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: ”V sobotu nás čaká veľmi dôležitý zápas, ktorého osud máme vo vlastných rukách. Pokiaľ chceme pomýšľať na play off, musíme vo svojej hre veľa zmeniť. Hlavne sa musíme vyvarovať ľahkým stratám, nedovoliť súperovi zakladať rýchle protiútoky a čo je najdôležitejšie, musíme hrať koncentrovane od samého začiatku zápasu. Pokiaľ nastúpime nekoncentrovaní ako v posledných zápasoch a hneď v úvode nám súper ujde do vyššieho náskoku, víťazstvo sa nám bude vzďaľovať a bude veľmi ťažké to dobehnúť. Musíme bojovať jeden za druhého, užiť si zápas a dotiahnúť ho do víťazného konca.”

Vyrobil: Pavel Procner

Detaily zápasu:

22. kolo SBL

Začiatok: 4. február, o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: Tomašovič, Šarišský, Sirocký

Kompletný program 22. kola:

MBK Baník Handlová – BC Prievidza / 18:00 hod.

Patrioti Levice – BKM Lučenec / 18:00 hod.

Spišskí Rytieri – Inter Bratislava/ 18:00 hod.

Iskra Svit – BC Komárno / 18:00 hod.

Pre sledovanie online prenosu kliknite na 

https://m.nike.sk/niketv/stream/41153091/4.2.2023-Ban%C3%ADk_Handlov%C3%A1_vs_BC_Prievidza

Autor článku, foto, video a strih: Pavel Procner