Súboje v dlhodobej časti Slovenskej basketbalovej ligy sa vyostrujú a šesť kôl pred jej koncom má všetkých osem tímov stále o čo hrať.

V uplynulom kole sa handlovským “baníkom” po prehre s Prievidzou vyraďovacie boje vzdialili a s dvojzápasovým mankom zaostávajú na samom chvoste tabuľky. Ich postupové nádeje zostali už iba v teoretickej rovine, no definitívne rozhodnuté ešte v stále nie je. 

Handlovčania vycestujú v rámci 23. kola pod Tatry, kde ich bude hostiť domáci Svit. Po tom, ako zverenci trénera Kučeru nezvládli najdôležitejší zápas sezóny na domácej palubovke proti Prievidzi, budú bojovať o malý zázrak pod košmi svitských “medveďov.” Tí si po poslednom domácom triumfe nad Komárnom, upevnili tretiu priečku tabuľky, na ktorej majú náskok dvoch víťazstiev. V sobotu sa tak od nich očakáva povinná jazda. Baníci ale nemajú čo stratiť a pod Tatrami budú chcieť zastaviť osemzápasovú sériu prehier. 

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, tréner Handlovej: “Čaká nás ťažký zápas vo Svite, proti domácemu tímu, ktorý je vo veľkej forme. Už raz sme ale dokázali vo výrazne oslabenej zostave Podtatrancov pokoriť. Aj tentoraz sa na ich palubovke chceme pobiť o dobrý výsledok. V prvom rade budeme musieť pokryť vysokých hráčov, ktorí majú okrem iného, vynikajúcu streľbu spoza oblúka. Svit má rýchlu tranzíciu, ktorú musíme zastaviť. Na strede diriguje hru domácich King, s ktorým sa taktiež budeme musieť vysporiadať. Silné stránky Svitu dobre poznáme, pripravujeme sa na ne a je už iba na nás, ako budeme jednotlivé situácie realizovať.” 

Branislav Pipíška, hráč Handlovej: “Cestujeme do Svitu, kde nás čaká ďalší náročný zápas. Domáci hrajú dobrý a pekný basketbal. Dôkazom toho je ich päťzápasová šnúra víťazstiev. Nečaká nás teda nič jednoduché, navyše do tohto zápasu nastúpime opäť oslabení. Jakub Kádaši sa zranil a bude sa dlhšiu dobu liečiť. Ďalším oslabením, ktoré bez pochýb na palubovke pocítime, je odchod Tomasa Cavallera, ktorý išiel za lepšou ponukou do Českej republiky. My sa stýmito faktami musíme vyrovnať, v zápase ukázať veľký charakter, za Handlovú zabojovať a posnažiť sa o čo najlepší výsledok.”

Povedali pred zápasom – video ⬇️⬇️⬇️

Kamera a strih: Pavel Procner

Detaily zápasu:

23. kolo SBL

Začiatok: 11. február, o 18:00 hod.

Miesto: Iskra Aréna Svit 

Rozhodujú: Doušek, Izák, Kiss

Kompletný program 23. kola:

Inter Bratislava – Patrioti Levice / 17:00 hod.

Iskra Svit – MBK Baník Handlová / 18:00 hod.

BKM Lučenec – BC Prievidza / 18:00 hod.

BC Komárno – Spišskí Rytieri –/ 18:00 hod.

Pre sledovanie online prenosu kliknite na ⬇️

https://m.nike.sk/niketv/stream/41153095/11.2.2023-Iskra_Svit_vs_Ban%C3%ADk_Handlov%C3%A1

Autor článku, kamera, video a strih: Pavel Procner