Po reprezentačnej prestávke sa opäť hlási o slovo Slovenská basketbalová liga, ktorá má na programe 24. kolo.

Handlovčania sa päť kôl pred koncom základnej časti vyrovnali s faktom, že sa v rámci aktuálnej sezóny vo vyraďovacích bojoch nepredstavia. V prvú marcovú sobotu sa na domácej palubovke postavia Lučencu, na ktorý v prebiehajúcej sezóne doposiaľ recept nenašli. Jasným favoritom tohto duelu bude hosťujúci tím. Baníci nastúpia v oklieštenej zostave, na ich súpiske figurujú už iba ôsmi hráči. Aj napriek tomu, že sa v sobotu prekvapenie neočakáva, domáci chcú zabojovať o solídny výsledok. 

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, tréner Handlovej: “Zápasy proti Lučencu nikdy nie sú jednoduché. Lučenec disponuje kvalitnými americkými hráčmi, ktorí dominujú v hre jedna na jedna. A práve v zastavení individualít súpera bude spočívať naša úloha. Pokiaľ sa nám to v defenzíve podarí, máme šancu na dobrý výsledok.”

Jakub Kádaši, hráč Handlovej: “Do zápasu proti Lučencu ideme s cieľom zastaviť dlhú sériu prehier a konečne zvíťaziť. Napriek tomu, že náš tím opustili viacerí hráči, nesmieme vešať hlavy. Naopak, musíme sa zomknúť a bojovať. Dôležité bude, aby sme postrážili hru jedna na jedna, v ktorej hráči Lučenca vynikajú. Pod kontrolu musíme dostať i útočný doskok a v útoku neprodukovať ľahké straty. V prípade, že sa nám podarí dodržať tieto tri zásadné veci, môžeme pomýšľať na víťazstvo.”

Detaily zápasu:

24. kolo SBL

Začiatok: 4. marec, o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: Tomašovič, Bartoš, Izák

Kompletný program 24. kola:

3.marec 2023:

Patrioti Levice – BC Komárno / 18:00 hod.

4.marec 2023:

MBK Handlová – BKM Lučenec / 18:00 hod.

BC Prievidza – Inter Bratislava / 18:00 hod.

Spišskí Rytieri – Iskra Svit / 18:00 hod.

Pre sledovanie online prenosu kliknite na ⬇️

18:00ExkluzívnyHDNiké SBL muži  – 24. koloBaník Handlová vs BKM Lučenec

🖊️📷 Pavel Procner