Dlhodobá časť Slovenskej basketbalovej ligy finišuje a päť kôl pred jej koncom sa odohralo 24. kolo. Handlovskí Baníci sa už síce s postupovými ambíciami do play off rozlúčili, napriek tomu si dali za cieľ, základnú časť dôstojne dohrať.

V prvú marcovú sobotu pricestoval do Handlovej šiesty celok tabuľky BKM Lučenec. Hostia nastúpili k úvodnému rozskoku v úlohe favorita a iné ako ich víťazstvo sa neočakávalo. “Baníci” po tom, ako zo svojich služieb uvoľnili Tomyho Cavallera a Branislava Pipišku mohli len ťažko “pelikánom” konkurovať. V tréningu sa navyše zranil ich jediný rozohrávač, Dean Popovič. Na prvý domáci zápas po reprezentačnej prestávke tak nastúpili v ôsmych a bez svojich najväčších opôr.

Domáci dokázali držať s Lučencom krok len do štvrtej minúty, kedy ešte svietil na ukazovateli stav 10:13. V tomto okamihu sa im ale hostia začali bodovo vzďaľovať a po úvodnej desaťminútovke viedli už o 17 bodov, 34:17. Handlovčanom nemožno uprieť bojovnosť, ktorou sa ešte v prvej polke dotiahli na desať bodov, no ani to nestačilo na kvalitný tím Lučenca. Stretnutie, v ktorom baníci prehrávali už aj o 34 bodov, napokon prehrali 83:112.

Autor článku: Pavel Procner

Ilustračné foto: mbkbha