Do konca dlhodobej časti Slovenskej basketbalovej ligy mužov zostávajú už iba štyri kolá a pred blížiacim sa play off sa ešte stále bojuje o umiestnenie tímov v tabuľke. 25. kolo odštartuje piatkovým stretnutím Komárna s Prievidzou a v sobotu sa skompletizuje zvyšnými troma zápasmi. 

O vedúcu pozíciu zvádzajú podľa predpokladov boj Spišiaci s Levičanmi. Do hry ale vstúpil aj “čierny kôň” súťaže Svit, ktorý neprehral už deväť zápasov v rade, z toho sedem v rámci SBL a dve víťazstvá dosiahol na finálovom turnaji Slovenského pohára v Lučenci. Podtatranci strácajú na prvé miesto tabuľky tri víťazstvá a jeho dosiahnutie je výlučne v teoretickej rovine. Bitka o umiestnenie však nie je len na špici tabuľky. O štvrté, až šieste miesto bojujú Komárno, Inter a Lučenec. Prievidza už prakticky o nič nehrá a do vyraďovacích bojov dokráča z posledného postupového miesta. 

Handlovčania sezónu už iba dohrávajú a tak v samom závere súťaže zbierajú ligové minúty hráči, ktorí sa za normálnych okolností dostávajú na palubovku len sporadicky. “Baníci” vycestujú na východ Slovenska v ôsmych a ani v tomto prípade netreba o favoritovi duelu veľa hovoriť. Domáci Rytieri majú po zakopnutí z predchádzajúceho kola, kedy pod svojimi košmi podľahli sviťanskej Iskre, pred sebou povinnú jazdu. Ide o štvrtú vzájomnú konfrontáciu Handlovčanov so Spišiakmi. Ani v jedinom z predchádzajúcich troch zápasov zeleno-čierni recept na “Rytierov” nenašli. Za zmienku ale stojí zápas 11. kola, kedy sa im podarilo na palubovke Spišiakov uhrať solídny výsledok. V tomto stretnutí hostia ešte v 34. minúte viedli 73:71, a aj keď boli k víťazstvu blízko, v závere sa prihlásil o slovo McGlynn, ktorý zariadil víťazstvo svojho tímu 85:80. V zápase prvého s posledným sa ale podobný scenár neočakáva, no pozitívom je, že si budú môcť z chuti zahrať mladí Slováci v handlovskom drese. 

Povedali pred zápasom:

Karol Kučera, tréner Handlovej: “Do každého zápasu ideme s tým, aby naši hráči ukázali, že basketbal hrať vedia. Potešilo by ma, keby sa konečne odzrkadlila práca z tréningu i v zápase a keby sme konečne dodržali všetko, na čom celý týždeň pracujeme. A to najmä v obrane, pretože tá je najväčšou slabinou môjho tímu. Práve nedostatky v defenzíve sú zárukou úspechu našich súperov. Všetko sa dá zmeniť aj napriek oklieštenému zloženiu tímu, no  je to hlavne o srdci, energii a myslení hráčov.”

Branislav Obert, hráč Handlovej: “V sobotu očakávame naročný duel proti aktuálnemu lídrovi súťaže. Situácia v našom tíme je opäť o niečo naróčnejšia, keďže sa nám v uplynulom týždni zranil náš jediný rozohrávač Dean Popovič a je otázne, či na Spiši nastúpi. Podľa môjho názoru bude tlak práve na favoritovi zápasu. My nemáme čo stratiť, práve naopak, môžeme iba príjemne prekvapiť.”

Videorozhovory:

Pavel Procner

Detaily zápasu:

25. kolo SBL

Začiatok: 11. marec, o 18:00 hod.

Miesto: Mestská športová hala SNV

Rozhodujú: Šarišský, Karniš, Donovalová

Pre sledovanie online prenosu kliknite na ⬇️

18:00ExkluzívnyHDNiké SBL muži  – 25. koloSpišskí Rytieri vs Baník Handlová

Kompletný program 25. kola:

Piatok – 10. marec

BC Komárno – BC Prievidza / 18:00 hod.

Sobota – 11. marec

Inter Bratislava – BKM Lučenec / 17:00 hod.

Spišskí Rytieri – MBK Handlová / 18:00 hod.

Iskra Svit – Patrioti Levice / 18:00 hod.

Autor: Pavel Procner

Archívne foto: mbkbha