Slovenská basketbalová liga má na programe zápasy 26. kola. Handlovčania nastúpia predposledný raz pred domácim hľadiskom a ich súperom bude bratislavský Inter. Ten tesne pred koncom dlhodobej časti bojuje o štvrté miesto, na ktoré si robia zálusk aj Komárno s Lučencom.

Tri kolá pred štartom play off nie ešte o poradí tímov rozhodnuté. Iba v prípade hornonitrianskych celkov je jasno. Handlová sa v tohtoročných vyraďovacích bojoch nepredstaví a Prievidza do nich s určitosťou vstúpi zo siedmeho miesta.

Baníci skompletizujú s Interom kvarteto vzájomných zápasov. V nich majú zatiaľ navrch žlto-čierni, ktorí pokorili Handlovú dva razy. Napriek tomu že domácim v tomto zápolení už o nič nejde, radi by sa pobili o solídny výsledok.

Povedali po zápase:

Karol Kučera, tréner Handlovej: ”Pred nami sú posledné tri zápasy, z toho dva sobotné pred domácim hľadiskom. Preto by som touto cestou chcel na ne pozvať všetkých fanúšikov, ktorí nám aj napriek súčasnej situácii zostali verní. Myslím si, že nám stojí za to bojovať, veď hráme o priazeň divákov. Verím, že pokiaľ si fanúšikovia nájdu do handlovskej športovej haly cestu, odmeníme sa im víťazstvom.”

Roman Skvašík, hráč Handlovej: ”Do zápasu ideme s tým, že nemáme čo stratiť. Pripravovali sme sa naň tak ako na každý iný zápas a opäť sa budeme snažiť súpera potrápiť. V súčasnej situácii máme všetci dostatok priestoru a minutáže. Každý jeden hráč má jedinečnú príležitosť ukázať čo v ňom je. Berieme to ako ideálnu príležitosť pýtať si ponuky do nastávajúcej sezóny. Do konca sezóny zostávajú už iba tri zápasy, preto si ich treba poriadne užiť a rozlúčiť sa s fanúšikmi dobrými výkonmi.”

Detaily zápasu:

26. kolo SBL

Začiatok: 18. marec, o 18:00 hod.

Miesto: Športová hala Handlová

Rozhodujú: Margala, Obertová, Bartoš

Kompletný program 26. kola:

MBK Handlová – Inter Bratislava / 18:00 hod.

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri / 18:00 hod.

BC Komárno – BKM Lučenec / 18:00 hod.

BC Prievidza – Iskra Svit / 18:00 hod.

Pre sledovanie online prenosu kliknite na 

https://m.nike.sk/niketv/stream/41153107/18.3.2023-Ban%C3%ADk_Handlov%C3%A1_vs_Inter_Bratislava

Pavel Procner