Dlhodobá časť Slovenskej basketbalovej ligy finišuje a na slovenských palubovkách sa odohralo 26. kolo. Handlovskí basketbalisti sa síce ako jediný celok súťaže v play off nepredstavia, no v stretnutí s Interom túžili pretrhnúť desaťzápasovú šnúru prehier a poďakovať tak divákom za priazeň počas celej sezóny. Tento cieľ sa im však ani vo svojom predposlednom domácom vystúpení nepodarilo naplniť a na jeho dosiahnutie budú mať už iba dva pokusy.

Baníci vstúpili do zápasu dobre a po štyroch minútach hry viedli 9:8. Následne ale stratili koncentráciu a Inter nielenže otočil, ale v siedmej minúte odskočil na jedenásť bodov, 25:14. Domáci sa ale svojej túžby zvíťaziť nechceli vzdať a šnúrou 12:0 spečatili štvrtinový výsledok 26:25 vo svoj prospech. V úvode druhého dejstva začali zeleno-čierni kaziť a ľahkými stratami znova pustili súpera do výrazného vedenia 46:33.

Druhá polovica začínala za stavu 45:56 a baníci jej úvod vôbec nezachytili. V 23. minúte Inter po šnúre 16:0 zvýšil na na 27 bodov, 72:45. Prvý kôš Handlovej v tejto časti prišiel až po dlhých štyroch minútach a práve tento okamih definitívne rozhodol o jasnom víťazovi. Hostia si stretnutie užívali a v 34. minúte natiahli vedenie na 34 bodov, 84:50. Domáci strelili v tretej štvrťke iba chabých 10 bodov a záverečná desaťminútovka začínala za stavu 55:89. V nej sa divácky neatraktívne stretnutie už iba dohrávalo a hostia si vysoké vedenie udržali, keď pod handlovskými košmi triumfovali suverénne 110:81.

Body za Handlovú:

Scott 27, Aranitovič 18, Skvašík 9, Skubeň 7, Kádaši 7, Popovič 6, Obert 6, Vojtek 1

Body za Inter: 

Moorman 30, Zdanavičius 26, Hudec 21, Zakas 18, M.Koller 6, Weber 3, D. Koller 2, Bulatovič 2, Golian 2

Povedali po zápase:

Karol Kučera, tréner Handlovej: “Prvý polčas sme sa ako tak držali, pretože sme plnili pokyny zo šatne. V druhej polovici sme doplatili na množstvo ľahkých strát a keď na nás Inter agresívne pritlačil, rozsypali sme sa ako domček z karát. Inter bez debaty zaslúžene vysoko zvíťazil.”

Roman Skvašík, hráč Handlovej: “Na Inter sme sa pripravovali tak ako na každého súpera a našim cieľom bolo odovzdať čo najlepší výkon. Žiaľ doplácame na úzku rotáciu a je ťažké držať krok so súpermi, ktorí majú kvalitu. V prvom polčase sa nám síce darilo držať v bodovom kontakte, no v druhom sme poľavili a nemali sme na rozbehnutý Inter šancu.”

Danilo Rakočevič, tréner Interu: ”Sme spokojní, že si z Handlovej vezieme dôležité víťazstvo a že sme dnes mohli dať priestor celej lavičke. Teší ma, že iba 15-ročný Maroš Golian strávil na palubovke až 12 minút a presvedčil ma, že si minutáž zaslúži. Handlovej prajem všetko dobré až do konca sezóny a pevne verím, že v ďalšom ligovom ročníku ju opäť v najvyššej súťaži uvidíme, pretože tam nesporne patrí.”

Goran Bulatovič, hráč Interu: ”Potrebovali sme takýto zápas, v ktorom si zahrá úplne každý. Aj tí najmladší dostali šancu a využili ju. Handlová odohrala dobrý prvý polčas a rozhodla až druhá polovica. Napriek vysokej prehre chcem Handlovej zablahoželať k bojovnému výkonu a prajem jej veľa šťastia v ďalších zápasoch.”

Autor a foto: Pavel Procner