Na palubovke handlovskej športovej haly sa v poslednú marcovú sobotu lúčilo so sezónou 2022/2023. Posledným súperom ”baníkov” bol basketbalový klub z Komárna, ktorý si prišiel na hornú Nitru zabezpečiť postup do play off zo štvrtého miesta.

Stretnutie 28. kola, ktoré dalo bodku za dlhodobou časťou súťaže bolo podľa predpokladov v réžii hostí. Tí nenechali nič na náhodu a úlohu favorita potvrdili už v úvodnej desaťminútovke stretnutia, kedy ušli do 18-bodového vedenia 38:20. Domáci im ale nechceli nič darovať zadarmo a ešte do polčasu znížili na deväť bodov, 41:50.

Úvod druhej polky Handlovčania nezachytili a v 26. minúte prehrávali už o 27 bodov, 46:73. V týchto okamihoch bolo síce o víťazovi rozhodnuté, no zeleno-čierni sa nevzdávali a o výsledok bojovali. Kvalitou prešpikované Komárno ale bolo nad ich sily v 36. minúte im ušlo do najvyššieho náskoku v stretnutí, 101:65. Handlovčania napokon vo svojom poslednom vystúpení sezóny prehrali 74:109.

MBK Baník Handlová – BC Komárno 74:109 (16:29, 25:21, 15:28, 18:31)

Body za Handlovú: Rožánek 21, Scott 13, Popovič 9, Aranitovič 8, Obert 3 (Kádaši a Skvašik po 7, Vojtek 6, Skubeň 0)

Body za Komárno: Gatling 23, Gašič 18, Djordjevič 15, Markovič 9, Danielič 4 (Stuckey 16, Foltín 8, Dolník 6, Volárik 4, Gergely a Pipíška po 3)

TH: 21/17 – 16/13

Fauly: 16 – 22

Trojky: 9 – 14

Rozhodovali: Zubák, Obertová, Sirocký

Povedali po zápase

Karol Kučera, tréner Handlovej: „Myslím si, že prvá a druhá štvrtina bola z našej strany v poriadku. Dodržiavali sme veci, na ktorých sme sa dohodli, hlavne sme trafili viacero ťažkých striel, na ktoré sa musia chlapci narobiť, pretože celú sezónu hráme bez rozohrávača a nevieme si pozície ideálne pripraviť. V druhom polčase nám už dochádzali sily, Komárno na nás v obrane pritlačilo a to sme nezvládli. Hostia zaslúžene zvíťazili, k čomu im blahoželám. Svojim chlapcom ďakujem za bojovnosť a seriózny prístup k zápasu.“

Richard Rožánek, hráč Handlovej: „Do zápasu sme išli s tým, že je to naše posledné stretnutie v sezóne. Chceli sme si ho užiť, čo sa nám podľa mňa podarilo. Každý z chalanov si zahral. Chcel by som poďakovať našim fanúšikom, že nás počas celej sezóny podporovali, aj napriek tomu, že sme nehrali podľa ich predstáv. Verím, že ďalší ligový ročník bude z nášho pohľadu lepší.“

Handlová sa ako jediný tím súťaže s ligovou sezónou 2022/2023 lúči a manažment klubu ju hodnotí ako neúspešnú. ”Myslím si, že história klubu si podobný neúspech nepamätá a za vedenie Baníka ju môžem hodnotiť za nezvládnutú. Od jej úvodu sme urobili niekoľko zlých rozhodnutí, ku ktorým nás prinútila najmä nelichotivá finančná situácia. V dnešnej dobe je veľmi náročné uživiť profesionálny športový klub a popri tom dosahovať vytúžené výsledky. Napriek tomu sa nám podarilo aspoň jeden cieľ naplniť. Ligový ročník 2022/2023 môžem označiť ako existenčný a práve zotrvanie v najvyššej basketbalovej súťaži berieme ako jeden zo splnených cieľov. Uvedomujem si, že pre fanúšika je to málo, no pre nás, ktorí do problémov klubu reálne vidíme, ide o “malý titul.” Sezóna 2022/2023 nám ukázala, na čom musíme v budúcnosti pracovať a čomu sa vyhýbať. Verím, že práve súčasný neúspech bude kľúčom k úspechu do blízkej budúcnosti. Veľmi pekne ďakujem našim fanúšikom za dôveru počas celej sezóny a dávam klobúk dole pred tými, ktorí nás podporovali až do samého konca. Čo sa týka ostatných priaznivcov, ktorých sme sklamali dúfam, že si v nastávajúcej sezóne opäť získame ich priazeň. Čaká nás veľmi veľa práce,” zhodnotil neúspešný ligový ročník Pavel Procner.

Už čoskoro prinesieme fanúšikom handlovského basketbalu reportáž, v ktorej sa na sezónu 2022/2023 pozrieme podrobnejšie.

Autor a foto: Pavel Procner