Novou posilou handlovskej súpisky v sezóne 2023/2024 sa stal 22-ročný krídelník Juraj Láštic.

Slovenský reprezentant v 3×3 basketbale do 23 rokov opúšťa Lučenec, v ktorom strávil posledné dve sezóny. Pod jeho rozhodnutie sa do veľkej miery podpísal fakt, že handlovské kormidlo uchopil Nenad Miloševič. “Po skončení uplynulej sezóny ma oslovil treéner Miloševič s ponukou, hrávať pod jeho vedením aj v ďalšom období. Ja som túto ponuku prijal a verím, že som sa rozhodol správne,” vyhlásil rodák zo Serede.

Talentovaný krídelník odohral v rámci uplynulej sezóny za “pelikánov” 28 zápasov, na palubovke trávil v priemere 18,4 minúty, zaznamenával 6 bodov a dva doskoky na zápas. “V drese Lučenca som dostával vysokú minutáž a v každom zápase som sa snažil dôveru trénera naplno využiť. Verím, že v Handlovej sa budú moje výkony zlepšovať, pretože priestoru na zlepšenie je veľa. Ja sám presne viem, na čom musím pracovať a tréner Miloševič, ako bývalý vynikajúci hráč mi má zo svojich skúseností čo odovzdať,” zamyslel sa handlovský debutant.

22-ročný basketbalista si chce pôsobenie v Handlovej užiť a už teraz má niekoľko osobných cieľov. “Túto zmenu vnímam pozitívne. Na Handlovú mám dobré spomienky a vždy sa mi na jej palubovke ako hosťujúcemu hráčovi dobre hralo. Som si istý, že to tak bude aj z opačného pohľadu. Teším sa na skvelých fanúšikov a dúfam, že sa nám dobrými výkonmi opäť podarí zaplniť športovú halu,” uzavrel Juraj Láštic.

💻 ppmbkbha

Ilustračné foto: Branislav Gúgľava