V Handlovej pokračujú prípravy na blížiacu sa súťažnú sezónu 2023/2024. Na súpisku Baníka pomaly pribúdajú noví hráči a manažment klubu nenecháva nič na poslednú chvíľu. 

Druhou zahraničnou posilou zeleno-čiernych sa stal litovský basketbalista Tomas Balciunas. 204 cm vysoký center vo svojom juniorskom veku, dve sezóny pôsobil v slávnom veľkoklube Real Madrid a je bývalým mládežníckym reprezentantom Litvy vo všetkých vekových kategóriach.

“Som nesmierne rád, že sa nám podarilo získať mladého, profesionálneho a ambiciózneho hráča. Verím, že Tomas nastaví výkonnostnú latku v tíme veľmi vysoko. Je to typ hráča, ktorý dokáže strhnúť celý kolektív. Je mladý a dravý, nazval by som ho tvrdým produktom litovskej basketbalovej školy. A práve tvrdosť budem od neho, najmä v podkošovom priestore očakávať. V útoku zas verím v jeho inteligenciu. Pevne dúfam, že svojou kvalitou a dravou povahou prispeje k vybudovaniu dobrého kolektívu a do šatne prinesie tímového ducha,” zhodnotil handlovský lodivod Nenad Miloševič.

Tomas Balciunas (vpravo) s bývalým kapitánom Realu Madrid Felipem Rejesom (zdroj: basket.ee)

23 ročný rodák z mesta Kupiškis v predchádzajúcej sezóne pôsobil v domácej súťaži. Obliekal dres tímu KK Atletas Kaunas, ktorý v litovskej NKL obsadil spomedzi štrnástich celkov siedme miesto. Pravidelne nastupoval v základnej päťke a patril k hlavným oporám svojho tímu. Za Atletas odohral spolu 43 zápasov a vytvoril si v nich solídne štatistiky. Na palubovke trávil v priemere 24,6 minúty na zápas, zaznamenával 12,3 bodu, 6,3 doskoku a 1,2 asistencie.

“Som veľmi vďačný za príležitosť, ktorú som dostal od Handlovej. Tréner a manažment klubu už v tomto období tvrdo pracujú, aby pripravili tím na novú sezónu. Príde mi to vysoko profesionálne a aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa pre Handlovú rozhodol. O slovenskej lige som počul od svojich litovských priateľov, ktorí v nej pôsobili. Rozprávali mi o nej len tie najlepšie veci. Už teraz sa teším na nových spoluhráčov a na to, ako sa pustím do práce. Moje ciele sú jasné a jednoduché. So svojim novým tímom chcem vyhrať čo najviac zápasov a pracovať na osobnostnom raste,” vyhlásil Tomas Balciunas.

Highilights Tomasa Balciunasa (zdroj ytb)

💻 pp.mbkbha

📷 súkromný archív Tomasa Balciunasa