Handlovčania získali ďalšiu posilu, ktorá bude dôležitou časťou do ich tímovej skladačky. Pozíciu, na ktorej si v uplynulej sezóne vylámali zuby, majú v súčasnosti obsadenú už dvoma kvalitnými hráčmi. K Litovčanovi Balciunasovi, o ktorého príchode informovali len nedávno, pribudol srbský pivot Mihailo Todorovič.

Robustný, 211 cm vysoký center, s výnimkou sezóny 2018/2019, kedy pôsobil rakúskej Bundeslige, v celku UBSC Raiffeisen Graz, strávil celú doterajšiu kariéru v rodnom Srbsku. V domácej súťaži odohral sedem sezón a vysriedal tímy KK Dynamic Front Office, KK Kolubara, KK Tamis, KK Slodes Beograd a SPD Radnicki Kragujevac.

“Verím, že sme angažovaním Mihaila vyriešili otázku podkošového priestoru a spolu s Tomasom Balciunasom vytvoria ideálnu pivotmanskú dvojicu. Ide o silový typ hráča, ktorého dominanciou je hra v podkošovom priestore, ktorý dokáže v defenzíve zatvárať. Je to cieľavedomý a pracovitý hráč v najlepších basketbalových rokoch. Má množstvo skúseností a dúfam že sa pri ňom naši mladíci naučia, ako sa stať profesionálmi. Očakávam od neho stabilitu, pretože je dôležitou časťou našej skladačky. Sledujem ho už približne dva roky a hneď ako sa naskytla príležitosť, neváhal som a angažovali sme ho do tímu. Spolu s “Pipom” budú pravdepodobne najskúsenejšími hráčmi zostavy a verím, že sa v šatni rýchlo adaptuje. Som rád, že sa mi ho podarilo dotiahnúť do Handlovej,” skonštatoval tréner Baníka Nenad Miloševič. 

27 ročný rodák zo srbského mestečka Velika Plana zaznamená pod slovenskými deravými košmi premiéru, no do absolútneho neznáma neprichádza. Ako sám povedal, túto súťaž má už dlhšie obdobie pod drobnohľadom a ponuke z Handlovej sa nebránil. Naopak, naša najvyššia basketbalová liga ho už dlhšiu dobu láka a na pôsobenie v nej sa veľmi teší.

“Je mi veľkou cťou, že môžem byť súčasťou tímu s tak úžasnou a dlhou tradíciou. O klube a meste Handlová som počul len to najlepšie. Rovnako tak aj o trénerovi Miloševičovi. To boli hlavné dôvody, prečo som sa rozhodol pre spolurácu s Baníkom. Slovenskú ligu posledné dva roky sledujem na diaľku a hralo ju aj niekoľko mojich priateľov. Aj od nich som získal vynikajúce referencie, či už na samotnú súťaž, ale i na fanúšikov. Neviem sa dočkať, kedy konečne do Handlovej prídem a stretnem sa s novými spoluhráčmi. Do nového pôsobiska prichádzam odovzdať maximum, aby sme vyhrali čo najviac zápasov. S iným cieľom ako vyhrať ligu do žiadnej sezóny nevstupujem,” vyhlásil odvážne handlovský debutant Mihailo Todorovič.

Highlighty Mihaila Todoroviča:

💻 pp.bh

📷 súkromný srchív M. Todoroviča