Vážení priaznivci handlovského basketbalu!

Presne v období, kedy sa v útrobách handlovskej športovej haly tešíme z dobre vykonanej práce a netrpezlivo očakávame nastávajúcu sezónu, prekazila našu radosť nečakaná a nesmierne žalostná informácia.

V utorok, 13. júla sme prijali smutnú správu, v ktorej stálo, že vo veku 66 rokov, opustil basketbalovú rodinu náš priateľ, MUDr. Jozef Ďurčenka.

Útroby handlovskej športovej haly sa okamžite zahalili do čiernej a za jej dverami zastal čas. So slzami v očiach sme odišli od práce a neveriacky sa na seba len nemo pozerali. V našich srdciach zavládla prázdnota a beznádej. Odišiel veľký človek, úprimný kamarát a milovník športu. A práve šport spojil v minulosti naše cesty.

Len prednedávnom sme sa s „Dodom“ stretli, aby sme podebatili o živote a zaspomínali na staré časy, ktoré sme spolu prežili. Spájala nás spoločná diagnóza, ktorá nesie meno basketbal. Pri jednom z takýchto rozhovorov vznikla myšlienka „Dodovho“ návratu na lavičku handlovského Baníka. Práve na nej strávil niekoľko krásnych sezón. Súčasťou nášho tímu bol aj v historicky najvzácnejšom ligovom ročníku. V sezóne 2005/2006 patril ako klubový lekár do tímu, ktorý získal vicemajstrovský titul.

„Dodo“ svoj návrat do Baníka plánoval práve v tomto období a tešil sa na spoluprácu s našim klubom. V sezóne 2023/2024 sa už ale žiaľ na lavičke nášho tímu neobjaví. A nie len tam. Už nikdy neprekročí prah handlovskej športovej haly a nevnesie do nej pozitívnu energiu, dobrú náladu a víťazné myslenie. Práve tieto charakteristické znaky robili z neho veľkého človeka.

„Dodo,“ odišiel si navždy! Odišlo Tvoje telo, no Tvoja obrovská a nádherná duša tu zostala. A kus z nej už navždy zostane aj za múrmi našej športovej haly! Zanechal si tu veľa dobrej práce. Žiaľ, nadviazať na ňu Ti už nebolo súdené a my sa s Tvojim odchodom budeme vyrovnávať len veľmi ťažko.

Odpočívaj v pokoji „Dodko,“ a občas sa z hora na nás pozri a my Tvoju prítomnosť určite budeme cítiť.

Mestský basketbalový klub Baník Handlová vyjadruje hlbokú a úprimnú sústrasť najbližšej rodine a pozostalým.

Rozlúčka s našim priateľom, MUDr. Jozefom Ďurčenkom, bude v pondelok 17. júla 2023, o 15:00 hod., v Dome smútku na cintoríne v Prievidzi.

Venujte spolu s nami „Dodovi“ tichú spomienku!

Ďakujeme!

Pavel Procner