Ďalším Slovákom, ktorý pokračuje v službách Handlovej je 24 ročný odchovanec žiarskeho basketbalu, Jakub Kádaši. 200 cm vysoký center podpísal ešte vlani s Baníkom dvojročný kontrakt a tak ho handlovskej basketbalovej verejnosti zvlášť predstavovať netreba. Napriek tomu sme sa stručne na jeho životopis pozreli.

Pre bývalého mládežníckeho reprezentanta Slovenska do 16 a 18 rokov ide už o ôsmu sezónu pod slovenskými ligovými košmi. Držiteľ zlatej, striebornej aj bronzovej medaily, začínal s profesionálnym basketbalom v sezóne 2015/2016Prievidzi a práve vo svojom debute si zavesil na krk vyššie spomínanú zlatú medailu. V mladom veku si odskočil do Nemecka, kde nastupoval za druholigový klub Science City Jena. Následne okúsil španielsky basketbal, keď sa v sezóne 2020/2021 upísal štvrtoligovému klubu ESET Ontinent. Predtým, ako uzavrel kontrakt s handlovským Baníkom, odohral jednu sezónu za slovenský celok BC Komárno. „Napriek tomu, že sme vlani s Handlovou zaznamenali veľmi smolnú a nevydarenú sezónu, do ďalšej práce ma to neodradilo. Akonáhle som sa dozvedel, že tím prevezme pán tréner Miloševič, hneď som si bol istý, že Handlová bude mať podstatne vyšší potenciál a uberie sa správnym smerom,“ vyhlásil hráč handlovského Baníka.

Žiarsky odchovanec nastúpil do tréningového procesu pripravený, v medzisezónnom sa udržiaval v kondícii. Podľa jeho slov je pre každého hráča veľmi dôležité, aby počas dlhej pauzy nestratil fyzickú silu, nenabral kilogramy navyše a v neposlednom rade, aby v úvode prípravy nezaostával za ostatnými. „Prvý mesiac po ukončení vlaňajšej sezóny som sa snažil fyzicky aj mentálne oddychovať. Potom ale nasledovala tvrdá práca v posilňovni, chodil som veľa behávať a snažil som sa popracovať aj na svojich basketbalových nedostatkoch,“ priblížil Kádaši.

V čase nášho rozhovoru mal handlovský center v nohách úvodné tri tréningy, ktoré si pochvaľoval. „Chlapci sú povahovo fajn, sú súťaživí, čo je veľmi dôležité a každý jeden z nich chce na sebe pracovať. Teší ma, že nás zatiaľ obchádzajú zranenia a trénujeme takmer kompletní. V šatni chýba už iba Mihailo Todorovič, ktorý sa k tímu pridá už v sobotu. Verím, že keď budeme všetci pokope, bude to ešte lepšie,“ skonštatoval 200 cm vysoký center.

Handlovský káder sa oproti vlaňajšej sezóne výrazne zmenil, na jeho súpiske zostalo len trio Pipíška, ObertKádaši. Tréner Miloševič lovil vo veľkých vodách a jeho úlovky by mali zaručiť podstatne vyššiu kvalitu. Aj to je pre bývalého mládežníckeho reprezentanta veľká výzva. „Mojim najväčším prianím je, aby boli všetci zdraví počas celej sezóny, aby nik z nás neutrpel vážne zranenie a verím, že to bude omnoho lepšie ako v uplynulom ligovom ročníku. Chceme tešiť našich fanúšikoch, pretože práve ich potrebujeme najviac a basketbal hráme pre nich. Pevne verím, že nás naďalej budú podporovať v hojnom počte. Veľmi si prajem, aby sme ich svojimi výkonmi za priazeň odmenili,“ dodal v závere Jakub Kádaši.

Autor: Pavel Procner