Mestský basketbalový klub Baník Handlová Vás pozýva na otvorenie sezóny 2023/2024. Pri tejto príležitosti sa na palubovke handlovskej športovej haly odohrá exhibičný zápas, pod názvom “Prvé banícke retro-derby.” Jeho úvodný rozskok je na programe v sobotu 9.septembra, o 16:30 hodine!

V historicky prvom retro-zápase, nastúpia proti sebe bývalí hráči Handlovej a Prievidze. V jednej z prestávok budú do klubovej siene slávy uvedené dve veľké osobnosti handlovského basketbalu.

V sprievodnom programe vystúpia známi handlovskí umelci, ako hip-hopová kapela Moja Reč, gitarový virtuóz René Lacko, tanečná skupina Dazya a predstavia sa i deti zo Základnej umeleckej školy v Handlovej. Na palubovke uvidíte tiež najmladšie gymnastky z Klubu športovej gymnastiky v Handlovej a o adrenalín sa postará Andrej Harak, z horolezeckého klubu Prometeus Handlová

V polčasovej prestávke exhibičného zápasu, predstavíme divákom nový tím handlovského Baníka! 

Vstupné na podujatie je dobrovoľné!

Príďte sa zabaviť a spolu s nami otvoriť súťažnú sezónu 2023/2024!

O čo vlastne pôjde?

Hráči dvoch odvekých rivalov spod deravých košov sa tentoraz stretnú v podstatne uvoľnenejšej atmosfére, ako počas svojich aktívnych kariér. História derby zápasov na hornej Nitre siaha až do roku 1969 a od tohto okamihu sa tradičné banícke celky postavili proti sebe dovedna 142 krát. A práve tí, ktorí sa pričinili o túto úctyhodnú štatistiku, sa opäť po rokoch stretnú a zaspomínajú si na krásne časy, na časy svojej aktívnej basketbalovej kariéry.  

Hlavným hosťom večera bude Boris Lukášik, ktorý je najväčšou osobnosťou handlovského basketbalu a ktorý sa ešte ako hráč pričinil o to, že sa Handlová prebojovala medzi československú basketbalovú elitu. On sám bol súčasťou historicky prvého baníckeho derby na hornej Nitre!

Súpiska tímu Baník Handlová: Nenad Miloševič, Milan Golian, Milan Linkeš, Rastislav Štupák, Tomáš Homola, Peter Torda, Jaroslav Morávek, Jaroslav Štefánik, Daniel Trangoš, Peter Holúbek, Peter Orgler, Juraj Klátik, Marcel Madaj, Ľudovít Smačko, Nórbert Smačko, Róbert Hertlík, Róbert Kartáč, Ivan Kartáč, Martin Nedeliak.

Tréneri Baníka Handlová:

Karol Kučera, Jaroslav Daubner

Súpiska tímu Baník Prievidza: Martin Biňovský, Filip Pavlenda, Ľuboš Jelačič, Viliam Ridzoň, Peter Pipíška, Daniel Boor, Peter Sestrienka, Peter Kotian, Gabriel Szalay, Igor Pipíška, Eduard Špiner, Vladimír Paraík, Martin Bílik, Tomáš Bulík.

Tréner Baníka Prievidza: Ivan Chrenka

Čestní hostia podujatia: Boris Lukášik, Dušan Lukášik, Miroslav Rehák, Josef Flóreš, Jozef Chrenko, Miroslav Mikuláš, Juraj Orgler, Štefan Malárik, Jozef Lovík st., Vladimír Holúbek st., Peter Chrenka, Marián Stopka, Jozef Lovík ml.

Rozhodujú: Vladimír Címa (BB), Igor Juhas (ZA)