PREV
NEXT

VŠETKY AKTUÁLNE NOVINKY A ROZHOVORY NA JEDNOM MIESTE

Pavel Procner
štvrtok, 19 september 2019 / Published in Nezaradené

V stredu vycestovali Handlovčania do Lučenca, kde odohrali svoj štvrtý prípravný zápas. Pôvodne malo ísť o odvetu, no pondelkové stretnutie, ktorého dejiskom mala byť handlovská palubovka bol zrušený. Súpera trápila maródka a ta tak sa na hornej Nitre duel neuskutočnil. Zverenci trénera Maksimoviča sa v uplynulú sobotu naladili na víťaznú vlnu, keď zdolali doma rakúsky celok BK Dukes Klosterneuburg a v príprave si pripísali druhé víťazstvo. Do Lučenca odchádzali s cieľom toto víťazné ťaženie natianúť. To sa im aj podarilo a pod lučeneckými košmi zvíťazili 77:73.

BKM Lučenec – MBK Baník Handlová 73:77 (16:18, 16:18, 17:22, 24:19)

Body za Handlovú: Radukič a Mitrovič po 15, Mrviš 14, Dolník 11, Halada 10, Petráš 6, Baltus a Mátych po 3)

Pavel Procner
streda, 18 september 2019 / Published in Nezaradené

V útrobách handlovskej športovej haly sa v uplynulom období udialo množstvo zaujímavých udalostí. Baníci takmer od piky vynovili káder, zmenili logo, či dresy, absolvovali sústredenie v rakúskom meste Zell am See a na našom webovom portáli vás pravidelne informujeme o ich počínaní si v predsezónnej príprave.

O najaktuálnejšiu novinku sa postarala dvojica Soňa Jankovič a Martin Mrviš, ktorí pre vás pripravujú veľmi originálny projekt. V skratke si predstavme oboch týchto sympatických ľudí, ktorí majú jednu vec spoločnú. Je ňou láska k športu a s handlovským basketbalom sú veľmi úzko spätí. Soňa je slovenskej verejnosti dobre známa. Prominentná a talentovaná kaderníčka sa stará o vlasový styling nejednej populárnej tváre z televíznych obrazoviek. Do Handlovej prišla so svojim manželom Sašom Jankovičom, ktorý sa dohodol s baníkmi na dvojročnom kontrakte. Martin pôsobí druhým rokom v pozícií kondičného trénera handlovského áčka.

Soňa a Martin v obrátenom garde

Soňa a Maťo prišli s nápadom, že by svoj kumšt mohli spojiť. Pýtate sa ako spolu súvisia povolania kaderníčka a tréner? Na túto otázku odpovedali práve Soňa s Maťom. „Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale treba povedať, že naše profesie veľmi úzko súvisia. V podstate si myslím, že pokiaľ má človek nápad a chuť do práce, môže spojiť akékoľvek dve profesie. Dôležité je, aby naša práca prinášala ľuďom pomoc a potešenie. My sme sa rozhodli, že urobíme všetko preto, aby sme ľudí zbavili bolestí a popri tom ich naučili, ako sa o seba starať. Čiže v skratke by som povedal, že sme spojili zdravie s krásou,“ pousmial sa ambiciózny tréner.

K vzájomnej spolupráci tejto dvojice prišlo iba prednedávnom. Ako je už vyššie spomenuté, Sonin manžel je basketbalistom handlovského Baníka, rovnako tak handlovský dres oblieka aj Martinov brat Tomáš Mrviš. V handlovskej športovej hale sa všetci pravidelne stretávajú na tréningoch v posilňovni a práve tam prišiel prvý impulz k zrealizovaniu tohto veľmi originálneho nápadu. „Napriek tomu, že sa s Maťom poznáme len veľmi krátko, naša vzájomná spolupráca funguje vynikajúco. Práca kaderníčky je naozaj veľmi náročná na nohy, ramená a chrbticu. Napokon moje kolegyne, ktoré sa tomuto povolaniu venujú, vedia o čom hovorím. Ani ja som sa týmto zdravotným ťažkostiam nevyhla a dlhodobo som trpela bolesťami chrbta. A práve môj problém sa stal pre Martina výzvou. Začali sme spolu cvičiť a z času na čas sme na sociálnych sieťach zdieľali videá z našich tréningov. Zistili sme, že ľudí tieto videá zaujali a práve Maťo prišiel s návrhom spojiť naše sily. Ako sa hovorí slovo dalo slovo a obaja sme zrazu v tom,“ vysvetlila s úsmevom na tvári Soňa Jankovič.  

Súkromný archív Soni Jankovič

Projekt by sa mal uskutočňovať prostredníctvom workshopov, na ktorých sa klienti naučia množstvo zaujímavých, ale najmä do života užitočných vecí. Nepôjde však iba o teóriu, ale sedenia budú doplnené aj o praktické ukážky. A ako je už z predchádzajúcich riadkov zrejmé, Maťova priorita bude poradenstvo v oblasti problematických partií jednotlivých klientov. „Jednodňové workshopy by mali prebiehať formou prednášok, ktorých témou budú zdravotné problémy prihlásených klientov. Tí budú mať samozrejme zabezpečené všetky potrebné veci, teda od pomôcok cez občerstvenie, až po pitný režim,“ vysvetlil Martin Mrviš.

Dnešná uponáhľaná doba často krát nedovoľuje najmä ženám, aby sa dostatočne venovali svojmu vzhľadu a pred zrkadlom si nemôžu dovoliť tráviť hodiny.  Aj tento fakt bude témou prednášok, ktoré bude mať pod palcom práve populárna kaderníčka. „Naše workshopy budú určené tak pre kaderníčky, ako aj pre nekaderníčky. Pre ženy, ktoré s touto profesiou nemajú vôbec žiadne skúsenosti to budú praktické a osvedčené rady, ako si doma vyfúkať či nakumulovať vlasy, alebo urobiť rýchly drdol. Verím, že naše rady sa stretnú s úspechom a že náš projekt osloví čo najviac ľudí. Na workshop sa môže prihlásiť ktokoľvek a intenzita týchto stretnutí bude závisieť od záujmu verejnosti. Do budúcna uvažujeme o tom, že by sme s našimi skúsenosťami vycestovali aj do iných miest,“ dodala v závere rozhovoru Soňa Jankovič.

K článku prikladáme deväť Soninych dôvodov, ktoré ju a Maťa spojili a ktoré by mali byť základom úspechu v ich pripravovanom projekte. 🏀😊

Napísal a publikoval Pavel Procner

Pavel Procner
sobota, 14 september 2019 / Published in Nezaradené

Po týždňovom rekondičnom pobyte v rakúskych Alpách sa zverenci trénera Maksimoviča opäť vrátili na palubovku a potvrdili na nej rastúcu formu. Po dnešku majú za sebou tretí prípravný zápas, v ktorom hostili rakúsky superligový celok BK Dukes Klosterneuburg. Pred domácim hľadiskom sa po prvý raz predstavila aj nová francúzska posila, rozohrávač Davy Baltus.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, ktorí po troch minútach viedli 6:0. Prvé body “baníkov” prišli až v šiestej minúte, keď sa pod košom presadil Radukič. Jeho kôš domácich nakopol a následne vyrovnali na 9:9. Hostia si ale náskok prinavrátili a druhá štvrtina začínala za stavu 9:16. V jej úvode zavelili do útoku Radukič s Mitrovičom, ktorí dvoma trojkami v rade vyrovnávali na 21:21. Od tejto chvíle boli dominantnejším celkom Handlovčania a na veľkú prestávku sa odchádzalo za stavu 40:29.

Foto: Lenka Molnárová

Domáci si vedenie udržali iba do štvrtej minúty tretej časti a znovu dovolili súperovi vyrovnať na 45:45. Hostia zacítili šancu a domácim dovolili nastrieľať iba päť bodov. V závere tohto dejstva preklopili misku váh na svoju stranu, keď sa ujali vedenia 52:45. Záverečnú desaťminútovku začali zelenočierni so sedembodovým mankom, no po trojke Mrviša opäť ožili v útoku. V 32. minúte otočili stav na 54:53. Tri minúty pred koncom zápasu sa hosťom vyfauloval výborne hrajúci center Amineye Lakoja a po jeho odchode sa Maximovičovci dostali po prvý raz do dvojciferného vedenia 63:53. V závere sa ešte pohrali s nervami svojich fanúšikov, keď dovolili súperovi z tohto pohodlného náskoku ukrojiť. Stretnutie ale priviedli do úspešného konca a zvíťazili 69:64.

MBK Baník HandlováBK Dukes Klosterneuburg 69:64 (9:16, 31:13, 5:23, 24:12)

Povedali po zápase:Branko Maksimovič, tréner MBK Baník Handlová: “Hrali sme proti výbornému tímu, ktorý sa v minulej sezóne predstavil vo finále rakúskej Superligy. Dnes sme hrali veľmi dobre v útoku a bojovali sme o každú loptu. Myslím si, že dnešnom zápase sme ukázali rastúcu kvalitu a potešili domácich divákov víťazstvom.” 

Marek Jašš, krídelník MBK Baník Handlová:  “Nezachytili sme úvod prvej a tretej štvrtiny, kedy sme pustili súpera do vedenia. V oboch prípadoch sme sa ale dokázali do stretnutia vrátiť. Aj dnešné stretnutie ukázalo nedostatky na ktorých musíme do začiatku súťaže zapracovať. Chcel by som poďakovať fanúšikom, že nás prišli podporiť.”

Body za Handlovú: Radukič 19, Mitrovič 15, Mrviš 9, Petráš 8, Jašš 6, Halada 5, Dolník 4, Baltus 3

TH: 23/17 – 16/10

Fauly: 22 – 25

Trojky: 27/8 – 26/8

Rozhodovali: Uhrin, Bára, Stopka

250 divákov


Pavel Procner
sobota, 14 september 2019 / Published in Nezaradené

Handlovskí basketbalisti dnes nastúpia na svoj tretí prípravný zápas pred blížiacou sa sezónou 2019/2020. V predchádzajúcich dvoch stretnutiach si zmerali sili so Spišskou Novou Vsou a rakúskym celkom Arkadia Traiskirchen Lions. V domácom stretnutí so Spišiakmi ťahali zeleno-čierni za dlhší koniec a zvíťazili 85:73. Na palubovke rakúskeho súpera prehrali po vyrovnanom závere rozdielom koša 77:79.

Foto: R. Vlk

Po úvodných dvoch vystúpeniach si “baníci” dopriali oddych v susednom Rakúsku, konkrétne v nádhernom horskom prostredí mestečka Zell am See, nachádzajúcom sa v spolkovej krajine Salzbursko. Išlo už o druhé sústredenie v srdci rakúskych Álp. Podobný pobyt absolvovali vlani, tesne pred začiatkom sezóny.

Foto: R. Vlk

Hlavným zámerom tohto sústredenia bolo, zamerať sa na fyzickú a mentálnu prípravu hráčov a prostredie v okolí čarokrásneho jazera Zeller See je ideálnym miestom na dosiahnutie tohto cieľa.

Po týždňovom relaxe čaká na basketbalistov MBK tretia previerka v rámci prípravy. Dnes o 18:00 hod. si pod svojimi košmi zmerajú sily s ďalším účastníkom rakúskej Superligy, basketbalovým tímom BK Dukes Klosterneuburg.

CHCEŠ OSTAŤ V KONTAKTE ?

ODOBERAJ NÁS NA SOCÍALNYCH SIEŤIACH

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TOP