PREV
NEXT

VŠETKY AKTUÁLNE NOVINKY A ROZHOVORY NA JEDNOM MIESTE

Pavel Procner
nedeľa, 19 január 2020 / Published in Nezaradené

Nedeľná dohrávka na Pasienkoch medzi bratislavským Interom a Baníkom Handlová skompletizovala kvarteto zápasov 24. kola.

Handlovčania začali odovzdane a s prílišným rešpektom. Domáci ich nemohúcnosť trestali a stretnutie pripomínalo ľahký tréning žlto-čiernych. “Baníci” v prvej časti vyprodukovali osem strát a po prvej štvrťke svietil na ukazovateli stav 33:8. V druhej desaťminútovke domáci nadviazali na nastolené tempo a po prvej polovici viedli nad slabučkými “baníkmi” priepastným rozdielom 59:28.

Foto: Vladimír Dorňák

Po zmene strán sa scenár z prvého polčasu nemenil a v 27. minúte Inter vyhrával o neuveriteľných 43 bodov, 74:31. Posledná desaťminútovka, ktorá začínala za stavu 78:38 sa už iba dohrávala. V 37. minúte sa Inter dostal do najvyššieho vedenia 99:50. Handlovčania do zaznenia záverečného klaksónu znížili na 61:106, no z hlavného mesta sa vracajú s potuptnou prehrou.

Inter Bratislava – MBK Baník Handlová 106:61 (33:8, 26:20, 19:10, 28:23)

Body za Inter: Ihring 19, Abrhám 15, Baťka a Funderburk po 7, Skinner 4 (Körner 14, Vlahovič 12, Fusek 9, Alcegaire 8, Bulatovič 6, Kozlík 5)

Body za Handlovú: Mrviš 17, Petráš 11, Mitrovič 6, Radukič 5, Jašš 0 (Allen jr. 11, Jankovič 6, Halada 3, Huggins 2)


TH: 20/15 – 21/13

Fauly: 18 – 22

Trojky: 13 – 8

Rozhodovali: Fuska, Margala, Hudec

Pavel Procner
sobota, 18 január 2020 / Published in Nezaradené

Slovenská basketbalová liga má na programe 24. kolo, ktoré je rozložené do dvoch dní. V sobotu sa odohrali tri zápasy, v ktorých sa bojovalo o druhú až štvrtú priečku, ale aj o piate a ôsme miesto tabuľky.

Sobotné duely spoznali svojich víťazov

Do Prievidze pricestovali žilinskí „šošoni,“ ktorí si v predchádzajúcom kole svoju situáciu skomplikovali domácou prehrou s Lučencom. Stratili tak možnosť pobiť sa v priamom súboji s „bôbarmi“ o štvrtú pozíciu a na hornú Nitru prišli len upevňovať piate miesto. Prievidžania boli nabudení triumfom z hornonitrianskeho derby a napriek tomu, že boli v tomto zápase favoritmi, záver duelu nezvládli a Žilinčanom podľahli 68:72. Stratili tak možnosť bodovo sa dotiahnúť na Patriotov z Levíc, ktorí mali v rámci 24. kola voľno. Svit sa predstavil v Komárne a po víťazstve 90:84 ušiel Handlovčanom už na tri body. Komárno chcelo odsunúť z ôsmeho miesta Spišiakov. Tí hostili Lučenec, ktorému na upevnenie priebežného druhého miesta nezostávalo nič iné ako zvíťaziť. Nestalo sa tak a Spišská Nová Ves si upevnila ôsmu priečku, keď vyhrala nad “pelikánmi” 76:72.

Foto: Lukáš Droppan

Nedeľná dohrávka na Pasienkoch

V nedeľnej dohrávke sa na Pasienkoch proti sebe postavia domáci Inter Bratislava a Baník Handlová. Pred úvodným rozskokom je favorit jasný, od žlto-čiernych sa bude očakávať povinná jazda. Handlovčania už síce dokázali ako jediný tím v súťaži na palubovke Eurovia Arény zvíťaziť, no po spackanom derby zápase sa podobný scenár neočakáva.

Hornonitrania s nevyrovnanými výkonmi

Handlovčania pokračujú v nevyrovnaných výkonoch a už keď sa zdá, že sa ich forma dvíha, nasleduje zaváhanie, ktoré ich fanúšikov zarmúti. Tento scenár sa stáva pravidlom a nevedno čo od „baníkov“ očakávať. Pri pohľade na ich počínanie v prebiehajúcom ligovom ročníku, je len veľmi ťažké nájsť vysvetlenie na permanentne kolísavé výkony. Zeleno-čierni majú dve tváre. Buď odohrajú stretnutie tímovo a súperovi nedajú žiadnu šancu na úspech, alebo sa mu laxne odovzdajú. Toto konštatovanie podtrhujú samotné výsledky z predchádzajúceho obdobia. Víťazstvá na Interi, v Prievidzi, či v Lučenci potvrdzujú prvú polovicu vyššie spomínaného faktu, naopak prehry na domácej palubovke so Svitom, Levicami, Žilinou, ktoré mali byť ich povinnými jazdami, potvrdzujú jeho druhú polovicu. „Maksimovičovci“ sa mohli pokojne pohybovať v prvej štvorke súťaže. O tom, že kvalita „krekáčom“ nechýba nik nepochybuje. Snáď iba strata koncentrácie, či zľaknutie sa víťazstva v zápasoch, v ktorých často krát vedú už dvojciferným rozdielom by mohli byť odpoveďou na otázku, prečo sa tak ambiciózny tím potáca na chvoste tabuľky.

Prehra v “baníckom” derby zeleno-čiernym na psychike nepridala

Po cennom víťazstve v Lučenci nezvládli Handlovčania „banícke“ derby a podľahli regionálnemu susedovi z Prievidze 75:85. Radosť tak vystriedal smútok a to najmä v handlovskom hľadisku. Po ďalšom zbabranom zápase pod svojimi košmi zostáva posun na šieste miesto iba nesplnenou túžbou. „Baníkov“ navyše čaká ťažký žreb, v rámci ktorého vycestujú do Bratislavy, následne privítajú Komárno a Žilinu. Bratislavský Inter si až na dve zaváhania s Handlovou a Lučencom ide svoju spanilú jazdu a na čele tabuľky sa vyhrieva s pohodlným náskokom.

Handlová sa postarala o najväčšie prekvapenie súťaže, v Bratislave sa pokúsi opäť zaskočiť majstra

V stretnutí 6. kola sa Hornonitranom ako jedinému tímu podarilo ovládnuť bratislavské Pasienky, kde senzačne zvíťazili 90:86. Vo vzájomnej konfrontácií je bilancia týchto celkov vyrovnaná, pretože majster si stratené domáce body ukradol naspäť v zápase 15. kola, v ktorom zvíťazil pod handlovskými košmi 94:84. V tomto zápolení Handlovčania viedli iba dva razy. V samom úvode sa ujali vedenia 7:2 a v 15. minúte 30:29. S výnimkou týchto dvoch okamihov mal Inter stretnutie pod kontrolou a vypracoval si v ňom až 20-bodové vedenie 83:63. Domácim sa podarilo v závere znížiť, na zvrat to však už nestačilo.

Jakub Petráš: “Na Interi sa hrá ťažko”

“Opäť nás čaká veľmi náročné stretnutie. Na Interi sa hrá ťažko, ale ako jediné družstvo v tejto sezóne sme na Pasienkoch zvíťazili. Preto očakávame, že sa súper na nás pripravil dôkladnejšie ako v prvom spomínanom zápase. Domáci majú širokú rotáciu hráčov, preto bude dôležité dodržiavať všetko, na čom sa pred zápasom dohodneme,” zhodnotil handlovský center Jakub Petráš.

Foto: Lukáš Droppan

Branko Maksimovič: “Inter neprehral dva mesiace”

“Inter neprehral už dva mesiace, počas ktorých odohral jedenásť zápasov. Medzi tým sa po zranení vrátil Fusek, ktorý je platný ako v obrane, tak v útoku. Na rozohrávke posilnil o kvalitného Vlahoviča, ktorý v uplynulom kole odohral svoj prvý zápas. My musíme na Pasienkoch vložiť do stretnutia presne to, čo nám v poslednom zápase chýbalo a to je tímová hra, maximálna bojovnosť a stabilita v každej fáze stretnutia,” povedal Branko Maksimovič.

Rozhodujú: Pavel Fuska, Martin Margala, Martin Hudec

Miesto: Eurovia Aréna, Trnavská cesta 29 Bratislava

Začiatok stretnutia: 19. január, 18:00 hod.

Napísal a publikoval: Pavel Procner

Zápas môžete sledovať v priamom prenose po kliknutí na priložený odkaz!

https://www.fibalivestats.com/u/SBL/1334828/

Pavel Procner
streda, 15 január 2020 / Published in Nezaradené

V ťaháku 15. kola Slovenskej basketbalovej ligy sa proti sebe postavili hornonitrianske celky Handlová a Prievidza. Banícke derby s číslom 128 prilákalo do handlovskej športovej haly tisíc divákov, ktorí si prišli vychutnať najprestížnejší zápas súťaže. Okrem prestíže išlo obom o dôležité body. Prievidžania si prišli za kopec upevniť štvrté miesto, na ktorom im dýchala na chrbát Žilina. Handlová by sa víťazstvom dotiahla na sviťanskú Iskru, ktorá figuruje na šiestom mieste. Prievidžania prišli do Handlovej s cieľom odplatiť domácu prehru zo zápasu štrnásteho kola, v ktorom „baníkom“ podľahli 74:79. Domáci nastúpili k úvodnému rozskoku už aj so svojimi dvoma novými posilami, Hugginsom a Allenom.

Lenka Molnárová

Oba tímy začali opatrne a ako prví sa dostali do vedenia domáci, ktorí v šiestej minúte vyhrávali po trojke Mrviša 13:7. Hostia dokázali vyrovnať na 15:15, no po úvodnej desaťminútovke svietil na ukazovateli stav 20:15. V druhej časti si Handlová udržala vedenie iba do štvrtej minúty, kedy hostia otáčali na 24:22 a do polčasu svoj náskok zvýšili na 46:33.

Po zmene strán sa podarilo domácim znížiť na 32:46, no Prievidžanom vychádzalo všetko na čo siahli a v 28. minúte sa dostali do najvyššieho, 20-bodového vedenia 66:46. Do konca tretej štvrťky Handlovčania ukrojili z vysokého manka iba jediný bod a posledné dejstvo začínalo za stavu 53:70. Zeleno-čierni sa ani v závere nedokázali strelecky chytiť, v defenzíve im dochádzal dych a na doskoku dominovali taktiež hostia. Napriek tomu sa im podarilo znížiť, no po 40-tich minútach podľahli svojmu regionálnemu susedovi 75:85. Hostia domácich preskákali o 21 lôpt, čo bolo základom ich úspechu.

Povedali po zápase:

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: “Od začiatku zápasu sme neplnili to, na čom sme sa dohodli. Zlyhali sme v obrane a dovolili sme súperovi preskákať nás o 21 lôpt. Prievidza ťažila v útoku práve po úspešných doskokoch a to sa neskôr ukázalo ako kľúčové. Nedokázali sme nájsť recept na prievidzskú defenzívu. Dnes odohral vynikajúci zápas Gačeša. Napriek tomu, že poznáme jeho kvalitu, nedokázali sme ho odstaviť od lopty. Verím, že naše dve nové posily sa zapracujú a vo zvyšku sezóny nám pomôžu. Chcel by som sa ospravedlniť našim fanúšikom, že sme sa nedokázali zamerať na veci, ktoré sú na prekonanie Prievidze najdôležitejšie.”

Marek Jašš, krídelník Handlovej: „S výsledkom nie sme pochopiteľne spokojní, pretože pred zápasom sme si verili. Dnešné stretnutie sme z môjho pohľadu prehrali na útočnom doskoku, ktorým sa náš súper dostával k množstvu striel.“

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: „Každý jeden derby zápas je špecifický a ja som veľmi rád, že sme dnes zvíťazili. Moji zverenci predviedli veľkú chuť po víťazstve, bol to z našej strany koncentrovaný výkon a zaslúžene sme zvíťazili.“

Matej Majerčák, rozohrávač Prievidze: „Vedeli sme, že v Handlovej nás nebude čakať jednoduchý zápas a to sa potvrdilo. Za víťazstvo môžeme vďačiť v prvom rade našej obrane, ktorá pracovala výborne. V útoku sme si dokázali vypracovať dvojciferný náskok a aj keď Handlovčania ešte v závere stretnutia hrýzli, vedenie sme si udržali.“

MBK Baník Handlová – BC Prievidza 75:85 (20:15, 13:31, 22:24, 22:15)

Body za Handlovú: Petráš 12, Jankovič 11, Mrviš 9, Allen 8, Jašš 3 (Mitrovič a Radukič po 13, Halada 5, Huggins 1

Body za Prievidzu: Gačeša 28, Jovanovič 19, Durmo 13, Johnson a Majerčák po 5 (Guillory 8, Delič 4, Antoni 3)

Trojky: 32/10 – 33/10

TH: 12/9 – 13/9

Fauly: 18 – 17

TCH: 2 – 3

Rozhodovali: Peter Ženiš, Martin Margala, Roman Lamoš

1000 divákov

Napísal: Pavel Procner

Foto: Lenka Molnárová

Pavel Procner
utorok, 14 január 2020 / Published in Nezaradené

23. kolo Slovenskej basketbalovej ligy zahŕňa kvarteto zápasov, ktoré sú pre všetkých osem celkov nesmierne dôležité. Najväčia pozornosť sa bude upierať do handlovskej športovej haly, kde sa v hornonitranskom derby stretne domáci Baník s regionálnym susedom z Prievidze. Bojovať sa bude o veľa, obom celkom ide o tabuľkový posun.

Tabuľka sa môže opäť premiešať

V “baníckej” konfrontácií pôjde okrem klubovej prestíže aj o dôležité body. Handlovčania sa v prípade víťazstva dotiahnú na Svit, ktorý obsadzuje šieste miesto tabuľky a v 23. kole má voľno. Previdza si prípadným triumfom môže zabezpečiť rovnosť bodov s tretími Levičanmi, ktoré by ale museli zaváhať na Spiši. V prípade neúspechu sa môžu Prievidžania prepadnúť na piate miesto tabuľky. Pre Patriotov je stretnutie so Spišskou Novou Vsou veľmi dôležité. Ak sa im podarí na východe bodovať, môžu vymeniť na druhej priečke Lučenec. Spoliehať sa budú aj na žilinských”šošonov,” ktorí sa práve s Lučencom pobijú o upevnenie piatej priečky. V poslednom zápase stredajšieho kola bude bratislavský Inter hostiť Komárno a pred úvodným rozskokom sa do úlohy topfavorita postavia domáci.

Marek Jašš je najústrednejšou postavou derby zápasov

Banícke derby s číslom 128

Najsledovanejší duel Slovenskej basketbalovej ligy medzi Handlovou a Prievidzou prinesie už 128-mu kapitolu. Z pohľadu histórie dominuje vo vzájomných konfrontáciách Prievidza, ktorá v uplynulom polstoročí zdolala handlovských “baníkov” 84 krát a v 43-och prípadoch ťahala za kratší koniec. V prebiehajúcej sezóne je bilancia medzi týmito tímami vyrovnaná a v úvodných dvoch zápoleniach si regionálni susedia kradli body na súperovej palubovke. Prvý zápas bol na programe 23. októbra a Prievidžania si po víťazstve 99:84 odniesli za kopec plný bodový zisk. V odvete, v ktorej boli “bôbari” favoritmi si ale “baníci” ukradnuté body zobrali späť a v 14. kole víťazstvom 79:74 prekvapujúco dobyli prievidzskú Nike Arénu.

Handlovčania nastúpia s dvoma novými posilami

“Baníci” posilnili káder pod košom a na rozohrávke. V Lučenci sa na ich súpiske predstavil 208 cm vysoký americký center Darius Huggins. Na palubovke strávil síce iba šesť minút, no v stredajšom meraní síl sa od neho očakáva vyššia minutáž. V krátkom časovom slede prišla na hornú Nitru druhá posila zo zámoria. K Hugginsovi pribudol 185 cm vysoký rozohrávač Corey Allen Jr., ktorý si krajší debut vo svojom novom klube nemohol ani len predstaviť.

V súboji Aleksandar Radukič (vpravo) a “exhandlovčan” Nenad Delič

“Raduka” chce získať triumf pre svojich fanúšikov

“Po troch zápasoch na palubovkách súperov sa konečne postavíme pred domáce hľadisko. Na derby sa všetci veľmi tešíme a chceme si ho užiť. Očakávam búrlivú atmosféru a do stretnutia chceme dať úplne všetko. Našim hlavným cieľom je urobiť radosť svojim skvelým fanúšikom a verím, že body zostanú doma,” povedala handlovská podkošová opora Aleksandar Radukič.

Branko Maksimovič súpera rešpektuje

“Pred nami je veľký zápas, v ktorom sa postavíme proti Prievidzi. Musím vyjadriť veľkú úctu k trénerovi Bujanovi, ale aj k hráčom nášho súpera. Prievidza disponuje skúsenými individualistami, akými sú napríklad Gačeša, Delič, či Jovanovič. Dokážu odohrať výborné zápasy. Poznáme ich hru a vieme čo bude nutné v defenzíve dodržiavať. Myslím si, že v stredajšom stretnutí sa bude bojovať o každý milimeter palubovky. Prievidza je najofenzívnejšie ladený tím súťaže, zaznamenala doposiaľ najviac bodov spomedzi všetkých celkov. Musíme byť absolútne koncentrovaní a nájsť cestu k víťazstvu,” skonštatoval Branko Maksimovič.

Hornonitrianske derby odštartuje úvodným rozskokom v stredovom kruhu palubovky handlovskej športovej haly v stredu 15. januára o 18:00 hod.

Rozhodujú: Peter Ženiš, Martin Margala, Roman Lamoš

Komisár: Miroslav Matejčík

Autor článku: Pavel Procner

Foto: Lenka Molnárová

CHCEŠ OSTAŤ V KONTAKTE ?

ODOBERAJ NÁS NA SOCÍALNYCH SIEŤIACH

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TOP