PREV
NEXT

VŠETKY AKTUÁLNE NOVINKY A ROZHOVORY NA JEDNOM MIESTE

Pavel Procner
sobota, 08 august 2020 / Published in Nezaradené

Handlovčania rozšírili svoj káder o dvoch mladíkov. Desiatku novovyskladanej súpisky uzatvorili Noel Mikič a Adam Krčmárik. Obaja hráči vstúpia do nového súťažného ročníka bez ligových skúseností, no ambície, ani odhodlanie im nechýbajú.

Prvého menovaného netreba handlovskému hľadisku obzvlášť predstavovať, zeleno-čierny dres si obliekol už v sezóne 2018/2019. Ide o osemnásťročného, 191 cm vysokého odchovanca Baníka, ktorého najsilnejšou stránkou je doskok. “Handlovský dres si obliekam od detstva a popri pôsobeniu v mládežníckych kategóriách som pravidelne navštevoval zápasy najvyššej basketbalovej súťaže. Vždy som popri tom túžil dostať sa na súpisku mužského “áčka” a preto je toto obdobie pre mňa akýmsi splneným snom. Nedávno ma oslovil môj bývalý tréner pán Kučera a ponúkol mi miesto v kádri mužského tímu. Túto ponuku som najmä na základe vyššie spomínaných dôvodov samozrejme prijal. Uvedomujem si, že to spočiatku nebude jednoduché, pretože medzi juniorským a mužským basketbalom je priepastný rozdiel. Som ale pripravený urobiť v rámci tréningu maximum a vypýtať si minúty na palubovke,” povedal po podpise zmluvy Noel Mikič.

Noel Mikič v drese handlovskej juniorky

Novopečený handlovský krídelník pôsobil v mládežníckom veku pod taktovkou trénera Karola Kučeru, ktorý je v súčasnosti v pozícií klubového manažéra. “Do kádra chceme zapracovať aj “mladú krv.” Noel pracoval v mládežníckom veku pod mojim vedením a preto viem, aký potenciál v sebe ukrýva. Rozhodli sme sa mu dať šancu a teraz je už iba na ňom, či sa jej dokáže chytiť,” vysvetlil Karol Kučera.

Adam Krčmárik je 20-ročný krídelník a odchovanec považskobystrického basketbalu. V mládežníckych kategóriách sa vždy radil k lídrom svojho tímu. V uplynulej sezóne figuroval na súpiske prvoligovej Považskej Bystrice a spomínaná sezóna bola z jeho pohľadu veľmi úspešná. A práve vďaka nej sa dostal do hľadáčika hornonitrianskeho basketbalového klubu. “V mojom prípade pôjde o debut v najvyššej mužskej súťaži a preto som plný očakávaní. Do svojho nového pôsobiska sa veľmi teším, najmä na atmosféru v jednotlivých športových halách, no predovšetkým na zápasy pred povestným handlovským fanklubom. Všetko sa to začalo oslovením od pána Kučeru, ktorý mi ponúkol príležitosť podpísať kontrakt v Handlovej. Táto ponuka ma potešila a ani na chvíľu som nezaváhal. Ako absolútny nováčik by som chcel v Slovenskej basketbalovej lige nazbierať čo najviac skúseností a to najmä od ostrieľaných spoluhráčov. Ak sa dostaví šanca vybehnúť na palubovku, nechám na nej všetko,” skonštatoval mladý ligový debutant.

Adam Krčmárik v drese IMC Považská Bystrica v pohárovom zápase proti Patriotom

Ambiciózny, 189 cm vysoký basketbalista dostal príležitosť ukázať svoje kvality na najvyššej ligovej úrovni. Jeho ciele sú vysoké a manažment Baníka verí, že sa do tímu plnohodnotne zapracuje. “Adama máme v hľadáčiku už dlhšiu dobu. Vo vlaňajšej sezóne ukázal, že si miestenku v mužskom basketbale zaslúži. Je to vynikajúci strelec, agresívny obranca a čo je najdôležitejšie, má ambíciu sa neustále zlepšovať,” uzavrel Kučera.

Za bránami handlovskej športovej haly sa aj naďalej intenzívne pracuje a úlohou vedenia klubu je doplniť handlovský tucet o posledných dvoch hráčov. Meno prvého z nich vám prinesieme už zajtra. Ide o zahraničnú posilu, ktorá bude zastávať pozíciu číslo štyri. Sledujte náš facebookový Fan Page a už zajtra sa dozviete viac.

Autor: Pavel Procner

Foto: Lukáš Droppan a súkromný archív Noel Mikič, Adam Krčmárik

Pavel Procner
štvrtok, 06 august 2020 / Published in Nezaradené

Takmer dva mesiace ubehli od zriadenia transparentného účtu, na ktorý ste do dnešného dňa prispeli krásnou sumou. Tá sa vyšplahala už na 4.484€.

Pod článkom päť zverejňujeme tridsiatich z Vás, ktorý sa pripojili k menoslovu, zverejnenému začiatkom júna. Finančné prostriedky čerpá klub výlučne na svoje existenčné účely.

Vďaka Vám všetkým sa nám podarilo vyrovnať záväzky voči riadiacemu orgánu súťaže a pokryť platby spojené s energiami, či prenájmom športovej haly. Ďakujeme!

“Keď sme prišli s myšlienkou zriadiť transparentný účet, nevedeli sme ani len odhadnúť, ako sa Handlovčania k výzve pomôcť nášmu klubu postavia. Predpokladali sme síce, že istý finančný obnos sa nám podarí vyzbierať, no so sumou, ktorá aktuálne svieti na našom účte sme nepočítali. Handlovčania prejavili obrovskú spolupatričnosť a dali najavo, že im na existencií basketbalu v meste záleží. Ja im za to v mene celého klubu ďakujem. Myslím, že toto nelichotivé obdobie nás ešte viac spojí a v nastávajúcej sezóne budeme súdržnejší ako v hľadisku, tak aj na palubovke,” nešetril slovami vďaky prezident MBK Ján Spevár.

Napísal a publikoval: Pavel Procner

Foto: Lenka Molnárová

Pavel Procner
streda, 22 júl 2020 / Published in Nezaradené

Predsezónna príprava na súťažný ročník 2020/2021 klope na dvere handlovskej športovej haly a v jej útrobách sa finišuje na skompletizovaní mužstva. Okrem toho sa ale manažment Baníka zaoberá aj plnením záväzkov z predchádzajúceho obdobia.

“S radosťou môžeme skonštatovať, že v priebehu mesiaca jún boli vysporiadané všetky finančné záväzky voči hráčom, trénerom a realizačnému tímu. Podlžnosti sme vyplatili aj vďaka pôžičke. Tá bola potrebná k tomu, aby sme si zachovali kredit seriózneho klubu. Aj zásluhou dozornej rady sme si vždy kládli za prioritu mať finančné závázky vysporiadané. A inak tomu nie je ani v súčasnosti,” vysvetlil prezident klubu Ján Spevár.

Na fotke Ján Spevár (vľavo) s trénerom Tihomirom Bujanom (zdroj MBK Handlová)

S čistým štítom do novej sezóny

Slovenský basketbal a vôbec šport ako taký sa aktuálne nachádza vo veľmi nelichotivej situácií. Pre každý jeden klub je dôležité, aby svoje pohľadávky nenavyšoval. Len tak sa dá s čistým štítom pozerať do budúcnosti, bez akéhokoľvek bremena, ktoré by brzdilo, respektíve ohrozilo ďalšiu činnosť klubu.

“Sme radi, že sa nám tieto predsavzatia darí aj napriek súčasnému kritickému obdobiu napĺňať. Evidujeme už iba drobné nedoplatky, ktorými sa denne zaoberáme a verím, že sa všetky záležitosti vyriešia k spokojnosti všetkých zainteresovaných strán,” doplnil šéf handlovského Baníka.

Vedenie klubu pracuje na skompletizovaní kádra

Okrem vyššie spomínaných povinností sa vedenie klubu musí v rámci prípravy na nastávajúcu sezónu, zaoberať aj sprísnenými hygienickými opatreniami a nariadeniami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, či Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky.

“Je veľmi dôležité rešpektovať všetky vládne ustanovenia. Ani v tomto smere nechceme pochybiť a preto sa tejto problematike dôsledne venujeme. Je nutné pripraviť potrebné podmienky pre verejné zhromažďovanie v športovej hale. Samozrejme popri tom hľadáme partnerov, ktorí nám pomôžu v neľahkom období. Pracujeme tiež na hľadaní eventuálnych posíl, ktoré doplnia hráčsku súpisku. Vzhľadom na okresaný rozpočet to nie je jednoduché, ale ja verím, že urobíme všetko čo je v našich silách a svojich fanúšikov nesklameme,” dodal Ján Spevár.

Autor: Pavel Procner

Pavel Procner
utorok, 30 jún 2020 / Published in Nezaradené

Začiatkom júna sa na podnet fanúšikov handlovského Baníka, v spolupráci s prezidentom MBK Jánom Spevárom zrodil nápad, zriadiť transparentný účet. Ten je určený na finančnú pomoc basketbalovému klubu MBK Baník Handlová.

Handlovčania basketbal zbožňujú

Od zrodu tejto myšlienky uplynul už takmer mesiac. Počas tohto obdobia sa podarilo zásluhou priaznivcov nášho klubu vyzbierať nádhernú sumu, ktorá sa vyšplhala na 3.736€. Toto vysoké číslo odzrkadľuje divácky záujem o basketbal v našom meste, ako aj vernosť priaznivcov klubu v jednej z najtradičnejších bášt slovenskekého basketbalu.

Vďaka fanúšikom plníme záväzky

Vedenie MBK touto cestou ďakuje všetkým, ktorým nie je osud najpopulárnejšieho handlovského športu ľahostajný, že aj napriek náročnej finančnej situácií, krorá na Slovensku a určite i v jednotlivých domácnostiach panuje, v rámci svojich možností prispeli. Vďaka Vám všetkým sme si tak mohli začať plniť povinnosti, ktoré nám vyplývajú zo smerníc riadiacich orgánov súťaže. Vyššie spomínaná suma sa v uplynulom týždni scvrkla o 2.500€, ktorá bola použitá na povinné poplatky.

Ján Spevár si pomoc váži

“Časť financií z transparentného účtu sme použili na úhradu správneho poplatku voči SBL a to vo výške 2500€. Všetkým, ktorí prispeli a ťahajú s nami za jeden povraz ďakujeme za finančné príspevky, ako i za spolupatričnosť, ktorú prejavujú voči nášmu klubu v tejto nepriaznivej dobe. Použitím tejto sumy sme si splnili povinnosť, ktorá nám okrem iného umožňuje vstup do nastávajúceho ligového ročníka. Rovnako ďalší výťažok z transparentného účtu bude použitý na chod klubu a výdavky s ním spojené,” vysvetlil prezident MBK Ján Spevár.

V zbierke pokračujeme

Aj naďalej môžete prispievať na číslo účtu https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK5009000000005062547055. Prispievať naň môže ktokoľvek ľubovoľnou čiastkou. Vážime si každé Euro, ktoré sa nám rozhodnete venovať!

Stav účtu je verejný

Stav účtu môžete priebežne sledovať. Po kliknutí na vyššie uvedený odkaz sa zobrazí políčko, do ktorého zadáte číslo účtu a následne sa zobrazí aktuálna vyzbieraná suma.

Ďakujeme!!!

Pavel Procner, v.z. MBK Handlová

CHCEŠ OSTAŤ V KONTAKTE ?

ODOBERAJ NÁS NA SOCÍALNYCH SIEŤIACH

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TOP