PREV
NEXT

VŠETKY AKTUÁLNE NOVINKY A ROZHOVORY NA JEDNOM MIESTE

Pavel Procner
utorok, 30 jún 2020 / Published in Nezaradené

Začiatkom júna sa na podnet fanúšikov handlovského Baníka, v spolupráci s prezidentom MBK Jánom Spevárom zrodil nápad, zriadiť transparentný účet. Ten je určený na finančnú pomoc basketbalovému klubu MBK Baník Handlová.

Handlovčania basketbal zbožňujú

Od zrodu tejto myšlienky uplynul už takmer mesiac. Počas tohto obdobia sa podarilo zásluhou priaznivcov nášho klubu vyzbierať nádhernú sumu, ktorá sa vyšplhala na 3.736€. Toto vysoké číslo odzrkadľuje divácky záujem o basketbal v našom meste, ako aj vernosť priaznivcov klubu v jednej z najtradičnejších bášt slovenskekého basketbalu.

Vďaka fanúšikom plníme záväzky

Vedenie MBK touto cestou ďakuje všetkým, ktorým nie je osud najpopulárnejšieho handlovského športu ľahostajný, že aj napriek náročnej finančnej situácií, krorá na Slovensku a určite i v jednotlivých domácnostiach panuje, v rámci svojich možností prispeli. Vďaka Vám všetkým sme si tak mohli začať plniť povinnosti, ktoré nám vyplývajú zo smerníc riadiacich orgánov súťaže. Vyššie spomínaná suma sa v uplynulom týždni scvrkla o 2.500€, ktorá bola použitá na povinné poplatky.

Ján Spevár si pomoc váži

“Časť financií z transparentného účtu sme použili na úhradu správneho poplatku voči SBL a to vo výške 2500€. Všetkým, ktorí prispeli a ťahajú s nami za jeden povraz ďakujeme za finančné príspevky, ako i za spolupatričnosť, ktorú prejavujú voči nášmu klubu v tejto nepriaznivej dobe. Použitím tejto sumy sme si splnili povinnosť, ktorá nám okrem iného umožňuje vstup do nastávajúceho ligového ročníka. Rovnako ďalší výťažok z transparentného účtu bude použitý na chod klubu a výdavky s ním spojené,” vysvetlil prezident MBK Ján Spevár.

V zbierke pokračujeme

Aj naďalej môžete prispievať na číslo účtu https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK5009000000005062547055. Prispievať naň môže ktokoľvek ľubovoľnou čiastkou. Vážime si každé Euro, ktoré sa nám rozhodnete venovať!

Stav účtu je verejný

Stav účtu môžete priebežne sledovať. Po kliknutí na vyššie uvedený odkaz sa zobrazí políčko, do ktorého zadáte číslo účtu a následne sa zobrazí aktuálna vyzbieraná suma.

Ďakujeme!!!

Pavel Procner, v.z. MBK Handlová

Pavel Procner
pondelok, 29 jún 2020 / Published in Nezaradené

Manažment handlovského Baníka oznámil meno ďalšieho hráča, s ktorým môže tréner Rakočevič počítať v nastávajúcej sezóne. Na túto informáciu netrpezlivo čakali nielen fanúšikovia Handlovej, ale i priaznivci konkurenčnej Prievidze.

Marek Jašš bude naďalej obliekať zeleno-čierny dres

Odchovanec prievidzského basketbalu Marek Jašš, ktorý je pre mnohých ikonou prievidzského basketbalu a ktorý sa v priebehu uplynulej sezóny stal miláčikom handloského hľadiska, predĺžil kontrakt s Handlovou. Kým v metropole hornej Nitry fanúšikov toto rozhodnutie sklamalo, tí handlovskí majú dôvod na radosť.

Marek Jašš a Melsahn Basabe (MBK Lučenec)

Druhá sezóna v handlovskom drese

Marek si prievidzský dres zobliekol iba vlani a to po deviatich sezónach strávených v domovskom klube. Pre mnohých bola táto informácia sklamaním, pre iných zas veľkým prekvapením. Pred odchodom z prievidzského BC sa skúsený, 30-ročný basketbalista priznal, že to vôbec nebolo jednoduché rozhodnutie a nad reakciami prievidzských fanúšikov sa zamýšľaľ denno denne. Napokon sa ale rozhodol odísť za kopec a pomôcť Handlovčanom v sezóne 2019/2020. “Živo si spomínam na situáciu spred roka, kedy som sa po prvý raz upísal Handlovej. Z môjho pohľadu to nebolo jednoduché rozhodnutie a aj keď som si uvedomoval, že som prievidzských fanúšikov sklamal, cítil som ich podporu. Rešpektovali, že som potreboval zmeniť prostredie a v konkurenčnej Handlovej mi dokonca držali palce. V Handlovej som spoznal nových ľudí, nových fanúšikov. Tí ma prijali a cítim sa medzi nimi rovnako dobre, ako medzi tými prievidzskými. Myslím si, že je úplne jedno kto akému klubu fandí, kde je láska k basketbalu, tam sú aj krásne zážitky,” povedal s úsmevom slovenský reprezentant.

Marek Jašš v zápase proti Patriotom z Levíc

Podpísal na jednu sezónu

Osemnásobný medailista, ktorý sa v drese Prievidze tešil z jedného majstrovského a troch vicemajstrovských titulov predĺžil so “zeleno-čiernymi” zmluvu na jednu sezónu. “Napriek tomu že som dostal niekoľko zaujímavých ponúk, rozhodol som sa pre Handlovú, v ktorej mi boli ponúknuté najideálnejšie podmienky vzhľadom na moje rodinné povinnosti,” objasnil handlovský krídelník.

Handlovčania pokračujú v rokovaniach

“Baníci” majú na svojej súpiske už osem mien, ktoré budú hájiť farby handlovského klubu. Podľa slov športového manažéra Karola Kučeru, základné torzo tímu je poskladané. “Som rád, že sa nám do týchto chvíľ podarilo vyskladať dve tretiny mužstva. Tým sa ale naše povinnosti nekončia, práve naopak. Teraz musíme k podpísaným hráčom nájsť ideálne posily. Naďalej usilovne pracujeme a po prípadných úspešných rokovaniach budeme verejnosť ihneď informovať,” dodal v závere športový manažér “baníkov” Karol Kučera.

Autor článku: Pavel Procner

Foto: Lenka Molnárová

Pavel Procner
nedeľa, 28 jún 2020 / Published in Nezaradené

Do hráčskej kabíny handlovských “baníkov” pribudla ďalšia posila. K šestici hráčov sa v posledný júnový víkend pridal 22-ročný odchovanec pezinského basketbalu, Lukáš Bolek.

Za svoj posun vďačí aj Bowmanovi

Talentovaný basketbalista odštartoval profesionálnu kariéru v sezóne 2016/2017, v drese bratislavskej Karlovky. Do Handlovej prichádza z Komárna, za ktoré vo vlaňajšej sezóne nastúpil len v šiestich zápasoch a to priemerne na 23,5 minúty v jednom stretnutí. V nich si vytvoril štatistiku 7,2 strelených bodov, 1,3 asistencie a 6 doskokov. Následne ho odstavilo zranenie, ktoré si vyžiadalo operáciu. “Od uplynulej sezóny som si sľuboval omnoho viac, ale moje plány pribrzdilo zranenie. Mal som teda o niečo dlhšiu pauzu ako ostatní, no o to viac som hladný po basketbale. Teší ma, že svoje nadšenie budem môcť ponúknuť Handlovej. Ak by som ale mal zhodnotiť svoje pôsobenie v Komárne, myslím že sa tam moje výkony zlepšili. Do veľkej miery za to vďačím Milesovi Bowmanovi, ktorý ma ťahal vpred. Napriek tomu že nie sme hráči na rovnakej pozícií, snažil som sa od neho naučiť maximum. A to najmä čo sa týka doskokov, pretože v tomto ukazovateli patril k najlepším. A práve na doskoku som sa v Komárne zlepšil,” zhodnotil uplynulú sezónu Lukáš Bolek.

Lukáš Bolek na lavičke Komárna

Zlákala ho skvelá atmosféra a fanúšikovia

Mladý, 194 centimetrov vysoký, mládežnícky reprezentant má za sebou ešte iba krátku kariéru, no pod ligovými košmi sa v uplynulej sezóne zapísal ako cieľavedomý hráč. Jeho devízou je najmä širokospektrálna využiteľnosť, pretože dokáže vyplniť všetky pozície na perimetri. Jeho silnými stránkami sú agresívna obrana a prehľad na palubovke. Do Handlovej prichádza s tými najvyššími ambíciami a na sezónu v zeleno-čiernom drese sa veľmi teší.“V ligovej prestávke som dostal niekoľko ponúk a jednou z nich bola aj tá z Handlovej. Pochopiteľne, musel som sa rozhodnúť iba pre jednu. Pri mojom rozhodovaní zavážilo niekoľko faktov. Tým prvým bolo vynikajúce basketbalové prostredie, ktorým je handlovský Baník povestný. Druhým dôležitým faktom bolo zazmluvnenie trénera Rakočeviča a v neposlednom rade ma zlákalo zahrať si vo vynikajúcej atmosfére pred skvelými handlovskými fanúšikmi,” vysvetlil handlovský debutant.

Lukáš Bolek so spoluhráčom Bobanom Tomičom

Teší sa na spoluprácu s Danilom Rakočevičom

Pezinského odchovanca si dal do hľadáčika tréner Rakočevič, ktorý vsadil na jeho talent. Spolu sa síce ešte v žiadnom klube nestretli, vzájomnú spoluprácu si však mali možnosť vyskúšať. “Aj keď som ešte nikdy s trénerom Rakočevičom na klubovej úrovni nespolupracoval, dlhšiu dobu sa poznáme a udržiavame kontakt. Dokonca som s ním absolvoval individuálnu prípravu a preto sa na pôsobenie v Handlovej pod jeho taktovkou teším,” povedal s úsmevom na tvári Bolek.

Do predsezónnej prípravy chce naskočiť pripravený

Začiatok predsezónnej prípravy je naplánovaný na prvú polovicu augusta, no mladý handlovský krídelník nezaháľa. Sezónu 2019/2020 ukončil predčasne kvôli zraneniu členka. Po operácií sa ale rýchlo zrehabilitoval a v týchto dňoch naberá fyzickú kondíciu. “Po predčasnom ukončení vlaňajšej sezóny som mal dostatok času na zrehabilitovanie operovaného členka. Našťastie nešlo o vážne zranenie a v súčasnosti sa venujem individuálnej príprave. Tú som začal v posilňovni a postupne prechádzam do haly,” dodal v závere handlovský krídelník.

Autor článku:Pavel Procner

Foto: Daniel Faix, Lukáš Droppan, Barbora Klorusová

Pavel Procner
piatok, 26 jún 2020 / Published in Nezaradené

Káder handlovského Baníka sa rozšíril o ďalšieho hráča. V posledný júnový piatok o tom informoval športový manažér klubu Karol Kučera. Ide už o šiesteho Slováka na súpiske hornonitrianskeho celku. Slovenský poltucet doplnil 25-ročný reprezentačný rozohrávač Dalibor Hlivák.

Kariéru odštartoval v Karlovke

Rodák z Rožňavy prenikol do pozornosti basketbalovej verejnosti ešte ako hráč bratislavskej Karlovky, ktorej dres si po prvý raz obliekol v sezóne 2012/2013 a to vo svojich sedemnástich rokoch. Od tejto doby zotrval na súpiske vysokoškolákov dlhých šesť sezón. Ligový ročník 2017/2018 sa stal pre slovenského reprezentanta prelomový. Za Karlovku v ňom nastúpil v 38-mich zápasoch, na palubovke trávil približne 29 minút, počas ktorých si vytvoril strelecky priemer 13,6 bodu na stretnutie. K nim pridával 2,8 doskoku a 4,1 asistencie. Na základe týchto čísel sa dostal do hľadáčika basketbalového tímu MBK Rieker Com-Therm Komárno, ktorý sa v sezóne 2018/2019 stal jeho druhým pôsobiskom v našej najvyššej súťaži. “V tom čase som pocítil, že je dôležité sa v kariére posunúť a po šiestich rokoch strávených v Karlovke som zatúžil po zmene. Preto som sa rozhodol prijať ponuku z Komárna. Toto rozhodnutie neľutujem a myslím si, že v Komárne som získal množstvo cenných skúseností,” povedal tesne po podpise zmluvy Dalibor Hlivák.

V drese bratislavskej Karlovky

Na Interi v silnej konkurencii

Dalibor si dres “obuvníkov” obliekal iba jedinú sezónu a následne prišla ponuka, ktorá sa neodmieta. O jeho služby prejavil záujem úradujúci majster, BK Inter Bratislava. Mladý basketbalista odchádzal na Pasienky uvedomujúc si, že o svoje miesto na ihrisku musí zabojovať vo veľmi silnej konkurencii. V Bratislave strávil uplynulú sezónu, v ktorej ale od trénera Nagliča príliš veľa dôvery nedostal. Za žlto-čiernych vybehol iba v 12-tich dueloch, v ktorých nastupoval na 7,5 minúty a do streleckých štatistík sa zapísal iba 22-ma bodmi. “Pochopiteľne, že v silnej kurencii išli moje osobné štatistiky dole, no pôsobenie na Interi ma taktiež posunulo ďalej. Nie som typ človeka, ktorý by sa obzeral do minulosti, ale pozerám na veci, ktoré sú predo mnou. Posledné dve sezóny neľutujem, pretože som si počas nich dokončil vysokú školu. Manažmentom Interu a Komárna ďakujem, že ma v tom podporovali a umožnili mi to,” vysvetlil sympatický rozohrávač.

Dalibor Hlivák v súboji so svojím budúcim spoluhráčom Braňom Pipíškom

Tretím “ex-Interistom” na hornej Nitre

Jeho štvrtým pôsobiskom v kariére sa stala Handlová a je tak už tretím “ex-Interistom” na lavičke hornonitrianskeho klubu. Okrem trénera Rakočeviča bude pôsobiť po boku Gorana Bulatoviča, s ktorým sa bude deliť o post rozohrávky. Pre Dalibora by práve nastávajúca sezóna mohla byť úspešná z pohľadu zlepšenia svojho herného prejavu. “Som vďačný za ponuku od Handlovej. Veľmi si vážim, že vedenie klubu a tréner prejavili o moje služby záujem. Teším sa na novú sezónu, na nové prostredie a Handlovú ako takú. Pre tento krok som sa rozhodol, pretože som presvedčený, že spomedzi všetkých ponúk budem mať práve v Handlovej najväčší priestor pre svoj herný rozvoj. Ďalším faktom ktorý mi pomohol v rozhodovaní bolo angažovanie trénera Rakočeviča. Z pôsobenia na Interi viem, ako individuálne s hráčmi pracuje. Svoju prácu berie seriózne a preto sa na spoluprácu s ním teším. Teším sa ale aj na to, že budem opäť v jednej šatni s “Bulim.” Je to skúsený a vynikajúci hráč, ktorý dokáže potiahnúť svoj tím na palubovke, ale i mimo nej,” uzavrel novopečený handlovský tvorca hry.

Autor článku: Pavel Procner

Foto: Karol Scholtz a súkromný archív Dalibora Hliváka

CHCEŠ OSTAŤ V KONTAKTE ?

ODOBERAJ NÁS NA SOCÍALNYCH SIEŤIACH

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TOP