NEXT

VŠETKY AKTUÁLNE NOVINKY A ROZHOVORY NA JEDNOM MIESTE

Pavel Procner
sobota, 19 september 2020 / Published in Nezaradené

Sériu domácich prípravných zápasov ukončili Handlovčania zápasom proti prvoligovému celku, Academic ŽU Žilina. Basketbalový klub spod Dubňa pricestoval na hornú Nitru v omladenej zostave. Domáci sa aj tentoraz museli zaobísť bez zranenej dvojice Krčmárik a Zečevič, napriek tomu boli pred úvodným rozskokom jasným favoritom.

Ilustračné foto

Duel so smutným začiatkom

Samému začiatku stretnutia predchádzalo uctenie pamiatky dvoch priateľov handlovského klubu, ktorí navždy odišli. Minútou ticha si diváci a hráči uctili pamiatku Ladislava Minárika a Štefana Prôčku.

V stretnutí dominoval domáci celok

Skóre na 2:0 otvárali hostia, no to bolo ich jediné a posledné vedenie v zápase. Domáci následne otočili a už po štyroch minútach vyhrávali dvojciferným rozdielom 14:4. Šošonom sa podarilo znížiť na 11:15, no po prvom dejstve svietil na ukazovateli stav 24:16. Druhú desaťminútovku začali Handlovčania vlažne a v 12. minúte súper znižoval na 23:26. Nový vietor do handlovských plachiet vdýchla dvojica Marek Jašš a Saša Jankovič, ktorá dve minúty pred koncom prvej polky zvýšila na 53:29. Do prestávky zeleno-čierni vysoké vedenie udražali a po dvadsiatich minútach vyhrávali 57:34.

Po zmene strán sa stalo stretnutie jasnou záležitosťou pre domácich, ktorí v 27. minúte zvýšili svoje vedenie na 36 bodov, 85:49. Žilinčanom sa podarilo z vysokého bodového manka ukrojiť, no bodku za treťou štvrťkou dal trojkou Dalibor Hlivák. Posledné dejstvo začínalo za stavu 88:55. V ňom si “baníci” už po necelej minúte prinavrátili 34-bodové vedenie, 91:57 a v 33. minúte pokoril 100 bodovú hranicu Dušan Vicentič, ktorý zvyšoval na 100:61. Ten istý hráč v 38. minúte zariadil trojkou najvyšší, 44-bodový náskok svojho tímu v zápase, 109:65. Za veľkého aplauzu domáceho hľadiska priviedli zeleno-čierni duel do víťazného konca, keď zdolali “Šošonov” suverénne, 109:68.

MBK Baník Handlová – Academic ŽU Žilina 109:68 (24:16, 33:18, 31:21, 21:13)

Body za Handlovú: Vicentič 22 (2), Jašš 19 (3), Jankovič 14 (2), Hlivák 14 (2), Bolek 14 (1), Dolník 11, Mátych 9 (2), Bulatovič 4, Stehlík 2

Body za Žilinu: Boroň 22, Ďuriš 11 (3), Liška 11 (3), Oliver Lukáš 9 (1), Čurilla 7 (1), Dávid Lukáš 4, Kuric 4

Autor: Pavel Procner

S poľutovaním oznamujeme svojim priaznivcom, že vo veku 62 rokov opustil svojich blízkych náš kamarát, veľký športovec, súčasný prezident futbalového klubu MFK Baník Handlová, ale aj dlhoročný fanúšik Baníka, Štefan Prôčka.

Odišiel zavčasu, rýchlo a nečakane. Táto správa zasiahla nie len jeho milujúcu rodinu, ale aj nás všetkých, ktorí sme ho poznali a s rovnakým nadšením ako on sa venujeme športu.

Zosnulý Števko (vpravo) so svojou manželkou Jankou a synom Štefanom

Štefan obetoval celý svoj život rodine. Láske k športu učil aj svojho syna Štefana, ktorý je členom zoskupenia “Handlovskí fanatici.” Ich odhodlanie a zápal pre handloský klub sa preslávil po celom basketbalovom Slovensku a práve Števko mladší je výraznou osobnosťou vyššie spomínaného fanklubu.

Preto vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, najmä synovi Štefanovi, ktorý je našim priateľom a ktorého máme veľmi radi. Števko, sme s tebou, presne tak, ako si ty po celé roky s nami!

Odpočívaj v pokoji, nikdy nezabudneme! R.I.P.

piatok, 18 september 2020 / Published in Nezaradené

Už iba týždeň zostáva do začiatku ligovej sezóny 2020/2021. Prvé kolo súťaže je na programe v sobotu, 26. septembra. Handlovskí basketbalisti v ňom majú voľno a svoju premiéru zaznamenajú až v stredu 30. septembra, pod košmi Spišskej Novej Vsi.

Posledné vystúpenie pred domácim hľadiskom

“Baníci” zavŕšia predsezónnu prípravu pred svojimi fanúšikmi v sobotu, 19. septembra. V predposlednom prípravnom zápolení bude ich súperom basketbalový tím spod Dubňa, Academic ŽU Žilina. Úvodný rozskok stretnutia proti žilinským “šošonom” je naplánovaný na 18-tu hodinu. V utorok 22. septembra vycestujú na odvetu do Komárna. Stretnutím proti “lodiarom” dajú bodku za tohtoročnou prípravou.

Nariadenia vlády sa opäť menili

Počas pondelkového zasadnutia ústredného krízového štábu sa opäť menili podmienky pre vstup do športových stánkov, ohľadne interiérových podujatí. Kapacita hľadiska v handlovskej športovej hale sa zvýšila z 360 na 500 divákov. Povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest ako pri vstupe, tak aj počas celého zápasu, či povinná dezinfekcia rúk a sedenie v každom druhom rade, zostáva v platnosti. V prípade, že si divák zabudne ochranu tváre doma, bude mať možnosť zakúpenia jednorázového rúška priamo v pokladni, pri hlavnom vchode do haly. Cena rúška je 1€.

streda, 16 september 2020 / Published in Nezaradené

V piatom prípravnom zapase privítali basketbalisti Handlovej vlaňajšieho účastníka najvyššej slovenskej súťaže, celok BC Komárno. Trénerovi Rakočevičovi už bol k dispozícií aj Dalibor Hlivák, no srbský center Aleksandar Zečevič a Adam Krčmárik si na svoj návrat na striedačku zeleno-čiernych ešte budú musieť počkať.

Domáci si podľa očakávania hneď v úvode vytvorili pohodlné vedenie 17:7, ktoré ale pod tlakom húževnatého súpera stratili a minútu pred koncom prvej časti viedli už iba 20:17. Štvrtinový stav upravil na 24:17 súčasne s klaksónom Mátych. Na začiatku druhého dejstva zeleno-čierni zvýšili dvoma trojkami na 30:17, no opäť sa s dvojciferným vedením predčasne uspokojili. To hostia využili a znížili na 35:40. Do veľkej prestávky si síce “baníci” dvojciferné vedenie neprinavrátili, no po prvej dvadsaťminútovke svietil na ukazovateli stav 44:35.

Po zmene strán začali domáci vlažne a Komárno už po dvoch minútach vyrovnávalo na 47:47. Po oddychovom čase sa Handlovčania nadýchli a v 28. minúte odskočili na 62:54. Hostia ale cítili šancu uhrať dobrý výsledok a opäť znížili na 61:68. V úvode poslednej desaťminútovky zobral opraty do svojich rúk Saša Jankovič a troma trojkami natiahol vedenie svojich na 16 bodov, 79:63. Hornonitrania už zvrat nepripustili a šestnásťbodové vedenie si udržali. Po 40-tich minútach Handlová zvíťazila 89:73.

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner MBK Handlová: “Som veľmi rád, že sme odohrali takýto zápas, pretože nám ukázal slabiny. Ďakujem svojim chalanom za bojovný výkon a gratulujem súperovi k hernému prejavu, ktorý bol agresívny a bojovný. Komárno nás dnes preverilo a myslím, že diváci videli pekný duel. Chcem sa opäť poďakovať našim fanúšikom za podporu a verím, že budú s nami aj naďalej.”

Boban Tomič, tréner BC Komárno: “V dnešnom stretnutí sme podstúpili vynikajúcu previerku a som rád, že sme dokázali kvalitnú Handlovú potrápiť. Máme za sebou iba necelé tri týždme prípravy, kým domáci trénujú o mesiac dlhšie. S výkonom svojich zverencov som spokojný a verím, že sa budeme uberať týmto smerom.”

MBK Baník Handlová – BC Komárno 89:73 (24:17, 20:18, 24:26, 21:12)

Body za Handlovú: Jankovič 20 (6), Vicentič 19 (5), Bulatovič 11 (1), Hlivák 11 (1), Mátych 8 (2), Bolek 7, Dolník 6, Jašš 5 (1), Stehlík 2

Body za Komárno: Halmeš 18 (4), Dobrotka 13 (2), Marchyn 12 (2), Stojanov 9 (2), Slezák 7 (1), Dedeček 7 (1), Jurčina 5, Košík 2

Trojky: 32/16 – 27/12

TH: 17/11 – 14/9

fauly: 17 – 17

Rozhodovali: Veronika Obertová, Eduard Uhrin, Jozef Stopka