NEXT

VŠETKY AKTUÁLNE NOVINKY A ROZHOVORY NA JEDNOM MIESTE

Pavel Procner
piatok, 24 september 2021 / Published in Nezaradené

Handlovskí basketbalisti sa v rámci predsezónnej prípravy na sezónu 2021/2022 posledný raz predstavili pred svojimi fanúšikmi. Ich súperom bol tím HOYA-Pannon Egyetem Vesprém, ktorý vystupuje v druhej najvyššej maďarskej súťaži a s ktorým odohrali dva zápasy. Tým ukončili sériu prípravných zápolení. Prvá medzinárodná konfrontácia medzi Handlovou a Vesprémom bola na programe v uplynulý štvrtok a k odvete nastúpili tieto celky v predposledný septembrový piatok.

Prvá polovica priniesla vyrovnaný basketbal

Úvod štvrtkového duelu zachytili lepšie domáci, ktorí sa chopili vedenia 6:0. Hostia zaznamenali prvý kôš až po štyroch minútach hry a od tohto momentu boli nepríjemným súperom. Handlovčania si vedenie udržali iba do 13. minúty, kedy sa spoza oblúka tri razy v rade presadil hosťujúci center Nabajsa, ktorý otáčal na 21:17 v prospech Vesprému. Do polčasu sa síce podarilo “baníkom” znova nakloniť misku váh na svoju stranu, do šatne však odchádzali len so štvorbodovým náskokom 42:38.

Prekvapenie sa nekonalo

Po zmene strán už maďarský celok nedokázal domácim klásť odpor a v 29. minúte ušli zeleno-čierni do 13-bodového vedenia 62:49. Tesne pred koncom zápasu svoj náskok zvýšili na 19 bodov, no v samom závere hostia jedným trestným hodom upravili na konečných 86:68.

MBK Baník Handlová – HOYA-Pannon Egyetem Vesprém 86:68 (42:38)

Body – Handlová: Abram 19, Čekovský 14, Milivojevič a Vojtek po 12, Mrviš 10, Skvašik 9, Ščekič 7, Rožánek 3, Talley 0

Handlovčania v odvete víťazstvo potvrdili

Úvodný rozskok odvetného stretnutia bol na programe v piatok dopoludnia. Pred prázdnou handlovskou halou Handlovčania svoj štvrtkový triumf potvrdili. Podobne ako v prvom zápolení, ani teraz nemali “baníci” úvod pod kontrolou a prvú štvrťku vyhrali tesne 18:15. V druhej časti sa na dianie na palubovke nekoncentrovali a to súper využil. Handlovčania ju prehrali 17:26 a na veľkú prestávku odchádzali so šesťbodovým mankom 35:41.

V úvode tretej štvrťky prišiel ďalší herný výpadok Handlovej

Po obrátke “baníci” pustili hostí do jedenásťbodového náskoku 49:38. V tomto momente sa ale nadýchli a sedemnásťbodovou šnúrou otáčali priebežný stav vo svoj prospech. Do konca tretej časti odskočili na desať bodov, 64:54. V záverečnom dejstve sa znova sily na palubovke vyrovnali, no Handlovčanom stačilo vedenie už iba kontrolovať. V stretnutí napokon triumfovali 88:74 a sériu prípravných zápasov skompletizovali dvoma víťazstvami.

MBK Baník Handlová – HOYA-Pannon Egyetem Vesprém 88:74 (35:41)

Body za Handlovú: Abram 21, Milivojevič 16, Vojtek 13, Rožánek a Mrviš po 11, Čekovský 7, Skvašík 4, Ščekič 3, Talley 2

Autor článku: Pavel Procner

pondelok, 20 september 2021 / Published in Nezaradené

Dva týždne pred začiatkom ligovej sezóny 2021/2022 bol basketbalový klub MBK Baník Handlová hostiteľom turnaja, na ktorý prijali pozvanie tri tímy. Na hornú Nitru si prišli zmerať medzi sebou sily Patrioti z Levíc, SPU Nitra a rakúsky celok SKN St. Pölten.

Turnaj otváralo krajské derby

Predsezónny turnaj otváralo krajské derby medzi Levicami a Nitrou. Levičania nenastúpili k úvodnému rozskoku v plnej sile a to s chuťou hrajúci Nitrania od úvodu využívali. Nielenže pôsobili suverénne, ale už v piatej minúte ušli do vedenia 16:2. Basketbalisti spod Zobora zvíťazili prvú štvrťku 25:16, no do polčasu sa Patriotom podarilo znížiť na rozdiel bodu, 36:37. Po zmene strán už ale jasne dominoval slovenský vicemajster, ktorý napokon zdolal prvoligovú Nitru 94:72.

Večerný zápas priniesol medzinárodnú konfrontáciu

Vo večernom zápase sa handlovskí Baníci postavili St. Pöltenu, ktorý je účastníkom najvyššej rakúskej Superligy. Pred úvodným rozskokom sa favorit jednoznačne určiť nedal a handlovskí priaznivci očakávali vyrovnaný zápas. Ten ale napokon nevideli a v divácky slabom zápolení ťahali počas celého stretnutia za kratší koniec zeleno-čierni. Domáci sa nedokázali strelecky presadiť a v obrane dovolili súperovi poľahky skórovať. Otvorený priestor za perimetrom sa stal pre Rakúšanov pohodlnou cestou za víťazstvom. Do Handlovského koša poslali až trinásť trojok, pričom “baníci” sa spoza oblúka presadili iba šesť krát. Do turnaja tak vstúpili neúspešne a po slabom výkone prehrali vysoko 64:83.

MBK Baník Handlová – SKN St. Pölten (Rak.) 64:83 (33:46)

Body za Handlovú: Talley 13, Čekovský 11, Abram 10, Mrviš 8, Rožánek, Ščekič a Vojtek po 6, Skvašik 2, Krčmarik a Milivojevič po 1

V súboji DeAndre Abram a Viktor Juríček

Sobota rozhodla o finálovej dvojici

Sobotné popoludnie malo pod handlovskými košmi na programe stretnutie medzi nitrianskym SPU a St. Pöltenom. Rakúsky celok potvrdil úlohu favorita a basketbalistov spod Zobora zdolal vysoko 109:58. Vo večernom zápase sa proti sebe postavili handlovskí “baníci” a Patrioti z Levíc. Išlo už o druhú vzájomnú konfrontáciu týchto tímov v rámci predsezónnej prípravy. V tej prvej zeleno-čierni na súpera nestačili a v posledný augustový piatok mu podľahli 79:97. Baníci teda mali čo súperovi oplácať a motiváciou bolo i domáce prostredie, v ktorom chceli napraviť piatkové zaváhanie.

Patrioti uchopili opraty zápasu hneď v prvej štvrtine, no domáci sa nepoddali

Úvod Handlovčanom síce nevyšiel a už v šiestej minúte prehrávali jedenásťbodovým rozdielom 8:19, no favoritovi stretnutia sa odovzdať nechceli. V 15. minúte, za stavu 24:35 zlepšili obranu a podarilo sa im do polčasu znížiť na 37:45. Ofenzívnu taktovku Handlovej držal Jordon Talley, ktorý v úvodnej dvadsaťminútovke nastrieľal 21 bodov.

Handlovčania na zvrat nestačili, no v závere ukázali charakter

Po zmene strán Patriotom stačilo sedem minút, aby domácim ušli na pohodlných 21 bodov, 64:43. Ani v tomto okamihu Handlovčania nerezignovali a vďaka veľkej bojovnosti dokázali vysoké bodové manko zmazať. Necelé tri minúty pred koncom znížili na štyri body, no na zvrat im už ale sily nezostali a v samom závere Levičania opäť zvýšili svoje vedenie. Vicemajster zvíťazil 85:74 a diváci v handlovskej športovej hale boli podstatne spokojnejší ako po piatkovom zápolení.

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 74:85 (37:45)

Body za Handlovú: Talley 27, Čekovský 13, Ščekič 9, Skvašik 8, Mrviš 7, Abram 6, Rožánek 4, Krčmárik 0

Levičania odchádzali z Handlovej neporazení

Prvé nedeľné stretnutie sa mohlo nazvať i finálovým súbojom dvoch tímov bez prehry. Levičania sa postavili rakúskemu St.Pöltenu a víťaz tohto zápasu sa stal zároveň víťazom turnaja. Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý Levice zvíťazili tesne 34:33 sa zdalo, že o turnajové prvenstvo sa v druhej polke strhne neľahký boj. V nej ale mali Patrioti navrch a po víťazstve 76:65 odchádzali z Handlovej bez prehry.

Bodku za turnajom dal súboj o tretie miesto

Posledný zápas turnaja bol priamou konfrontáciou o tretie miesto a stretli sa v ňom tímy, ktoré doposiaľ nezvíťazili. Súboj Handlovej a Nitry bol od úvodu v réžii domácich, ktorí už po polčase viedli o 40 bodov, 69:29. Po zmene strán sa náskok “baníkov” zvyšoval a v 30. minúte si vypracovali najvyššie, 55 bodové vedenie 98:43. V 33. minúte pokoril trojkou stobodovú hranicu mladý debutant Adrián Beláň, ktorý zaznamenal svoj prvý štart v drese handlovského mužského áčka. Odchovanec handlovského ŠBK upravoval na 101:53. V 35. minúte prišli Handlovčania o Adama Krčmárika, ktorý po úspešnom vniku zle dostúpil a privodil si zranenie členka. Handlovčania napokon predsa len bez víťazstva nezostali a po suverénnom triumfe 114:77 nad prvoligovou Nitrou obsadili na turnaji tretie miesto.

MBK Baník Handlová – SPU Nitra 114:77 (69:29)

Body za Handlovú: Skvašík 25 a Abram po 25, Ščekič 16, Mrviš 13, Rožánek 12, Čekovský 11, Krčmárik 9, Beláň 3

Na “baníkov” čaká v rámci prípravy posledné vystúpenie pred domácim hľadiskom. Vo štvrtok, 23.septembra budú hostiť maďarský celok HOYA-Pannon Egyetem Vesprém. Následne im zostane ešte týždeň na to, aby sa skoncentrovali na začiatok sezóny. Prvý majstrovský zápas odohrajú v sobotu 2.októbra, pod košmi nováčika z Komárna.

Autor: Pavel Procner

štvrtok, 16 september 2021 / Published in Nezaradené

Sezóna 2021/2022 klope na dvere a basketbalový klub MBK Handlová ponúka svojim priaznivcom permanentky na domáce súboje handlovského Baníka. Naši basketbalisti odohrajú v handlovskej športovej hale v rámci dlhodobej časti celkom štrnásť majstrovských stretnutí, v ktorých budú potrebovať podporu svojich fanúšikov. Preto vám už v období predsezónnej prípravy ponúkame možnosť zakúpenia permanentky, pre ligový ročník 2021/2022.

Permanentka platí na všetky prípravné a majstrovské zápasy, ale aj zápasy vo vyraďovacej časti Play Off.

Permanentka pre sezónu 2021/2022

Cena celosezónnej permanentky je 60 €

Držiteľ celosezónnej permanentky si môže vybrať ľubovoľné miesto na sedenie, označené nálepkou, ktorú obdrží pri kúpe permanentky. Majiteľ permanentky bude mať vyznačené miesto počas celej sezóny vyhradené! Permanentka umožňuje vstup iba jednej osobe. Pri zneužití bude permanentka zrušená!

Pokyny k používaniu permanentky:

-permanentka platí výhradne pre vstup jednej osoby

-zmena vyhradeného miesta nie je počas rozbehnutej sezóny možná

-v prípade, že je vyhradené miesto držiteľa permanentky obsadené inou osobou, prenajímateľ miesta vyzve túto osobu, aby jeho miesto opustila. Ak po výzve táto osoba odmietne miesto opustiť, prenajímateľ miesta privolá usporiadateľskú, resp. bezpečnostnú službu, ktorá situáciu okamžite vyrieši

Možnosti zakúpenia

Permanentky si môžete zakúpiť v ktorýkoľvek deň osobne na sekretariáte MBK Handlová, v kancelárií športového manažéra klubu p. Karola Kučeru, od 09.00 do 11.00 hod. a vo fitness centre, resp. v kaviarni Fit Caffe v handlovskej športovej hale, a to v čase otváracích hodín prevádzky.